Türk oyunu Uçaksavar 3D çıkışını yaptı

Türk oyunu Uçaksavar 3D çıkışını yaptı

Türk yapımı oyunlar kervanına bir yenisi daha eklendi!

Bu sektörde çalışan herkes hayatının bir yerinde Türkiye‘de oyun yapılmıyor demiştir. Teknolojik ilerlemeler ve oyun yapım maliyetlerinin bağımsız yapımcıları zora sokmayacak kadar azalması Türkiye’de de kıpırdanmaların başlamasını sağladı. Hatta Türk geliştiriciler Hitman gibi yüksek bütçeli oyunların geliştirme sorumluluğuna kadar yükseldi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Türk oyunları kervanına ise çok yakın bir zaman önce bir yenisi eklendi. İstanbul Ticaret Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı 1. sınıf öğrencisi Ömer Faruk Özdemir‘in tek başına geliştirdiği Uçaksavar 3D, kendi klasmanın iyi denilebilecek bir yapım olarak karışımıza çıkıyor. Ömer Faruk’un Android cihazlar için geliştirdiği bu oyunu eleştirmeden önce ne şartlar altında geliştirildiği ve Ömer Faruk’un bu konu hakkında ki tecrübesi de göz önünde bulundurulmasının gerektiğini düşünüyoruz.

Bu tür yapımları kötülemek yerine yapıcı eleştirilerde bulunmak Ömer Faruk’un bir sonraki oyununu en çok indirilenler listesine bile sokabilir. İşte tek kişi tarafından geliştirilen o Türk oyunu ve indirebileceğiniz adres:

Google Play Adresi: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.omerFarukOzdemir.antiAircraft

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.