Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 17.10.2019

Size eski günlerinizde oynadığınız Hack and Slash oyunlarını anımsatacak bir oyunun var olduğunu söylesem ne derdiniz? En azından, Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition inceleme yazıma konuk olan yapım tam olarak bana bunu hissettirmeyi başardı. Sizlere biraz sonra detaylarından olabildiğince bahsetmeye çalışacağım bu yapım, basit oynanışı ve oyun hızı ile özlemekte olduğunuz arcade salonları zamanlarını hatırlatabilir, ben şimdiden uyarayım.

Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition inceleme

Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition hikayesi nedir?

Öncelikle, hikayeden bahsedeyim. Oyunumuzun kahramanlarından biri olan Travis, kendi karavanında yaşamakta olan bir arkadaşımız. Bir anda, diğer kahramanımız olan Badman kapısını çalmaya başlar ve kızı Bad Girl için intikam almak ister. Sonra, her 2 arkadaş da Death Drive Mk II oyun konsolu tarafından sanal dünyaya çekilir. Kader, 2 düşmanı bir anda dost kılar. Bizi içine çeken sanal dünyalarda düşmanları devire devire zirveye çıkıp bitirmemiz gerekmekte. Bunu yaparken de cidden eğlenebildiğinizin altını çizmek isterim. En azından ben fazlasıyla eğlenebildim.

Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition, aslında Travis Strikes Again: No More Heroes adında bir yapım. Kendisi, 18 Ocak 2019 tarihinde Nintendo Switch platformunda boy göstermişti. Çıkışının ardından ise Black Dandelion ve Bubblegum Fatale adında 2 adet de ek pakete kavuşmuş, içeriğini genişletmişti. Sizlere bahsetmekte olduğum bu Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition sürümü ise, her 2 ek paketi de içererek bizlere sunulmakta olan versiyonu. Yani, eğer daha önceden Nintendo Switch’te oynadıysanız, Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition inceleme yazısının kahramanı olan bu yapım, size yabancı gelmeyecektir.

Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition inceleme

Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition nasıl bir oynanış sunuyor?

İlk başta oynanıştan bahsetmek isterim. 2 adet karakterimiz oyunda yer almakta, daha önceden de bahsetmiş olduğum gibi. Travis ve Badman, kendilerine öz olan farklı silahlar kullanmakta olan 2 farklı karakter. Size düşen ise, aralarından birini seçmek ve kullanmak. Tabii, oyunun ilerleyen aşamalarında daha fazla karakter de kullanabiliyorsunuz. Bunlardan biri Shinobu Jacobs adındaki karakterimiz iken, diğeri de Badman’in canısı bacısı Bad Girl.

Travis ve Badman, her ne kadar farklı silahlara sahip olsalar da aslında oynanış olarak aynı diyebileceğim karakterler. Bu yüzden, tamamen sizin tercihiniz. İster ışın kılıcı ile düşmanları haşat edin, isterseniz de beyzbol sopası ile düşmanlarınızın kafalarını gözlerini patlatın. Zaten oynanış açısından da aşırı aşırı diyebileceğim mekaniklere sahip bir oyun değil. Basit bir oynanışa sahip. Bu da, zaten oyuna hemen alışmanızı sağlıyor ve kendinizi düşmanların kafalarını gözlerini seri seri patlatırken buluyorsunuz.

Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition inceleme

Dövüş mekanikleri nasıl?

Oyunda 2 adet temel saldırı yer almakta. Bunlardan birisi hafif saldırı, diğeri de ağır saldırı. Hafif saldırı, seri seri vuran ama tahmin edebileceğiniz üzere az hasar vuran saldırımız. Yok, zamanlamam güzeldir derseniz bir de ağır saldırı var. Hafif saldırı 5 vuruyorken, ağır saldırı 25 vurur ama birkaç tık daha yavaş vurur. Ayrıca, ağır saldırıyı kombolarsanız, daha fazla vurursunuz. Bunun dışında, bir de zıplayarak saldırılar yapabiliyorsunuz ağır ve hafif saldırılar başlığı altında. Duruma göre yapabileceğiniz şeyler bunlar. Bir de, eğer silahınızı çok fazla kullanırsanız tekrar doldurmanız gerekecek. Kesinlikle bol bol doldurmaya çalışın çünkü cidden çok çabuk bitiyor, ne olduğunu anlamadan.

Yetenekleriniz ise asıl ilgi çeken nokta. Öncelikle, Charge Attack mevzusundan bahsetmek istiyorum. Düşmanları devirdikçe bir barınız var, o doluyor. Tamamen dolunca, vites değiştirebiliyorsunuz. Her vites değiştirdiğinizde ise, size bir Charge Attack şansı veriliyor. 3 vites var ve her vites bu saldırınızın daha fazla vurmasını sağlıyor. Eğer ağır hasar alırsanız, ne yazık ki biriktirdiğiniz şarjın bir kısmını kaybediyorsunuz. Bu yüzden, dikkatli oynamanız gerekmekte.

Bir diğer konu da, direkt olarak kullanabileceğiniz yetenekler. Oyun size Skill Chip adındaki eşyaları sunuyor. Bu eşyalardan buldukça yetenek elde ediyorsunuz. Bu yeteneklerinizi, sahip olduğunuz 4 yetenek boşluğuna koyabiliyorsunuz. Toplamda 4 adet yeteneği aktif olarak kullanabiliyorsunuz. Cidden çok çeşitli yetenekler var ve güzel bir detay diyebilirim. Ayrıca, yeteneklerinizin bekleme süreleri olduğunun da altını çizmem gerek. Bu yüzden düşünerek kullanmanızda fayda var. Eğer size saldırı geliyorsa, bu saldırılardan da kaçmanız için yollar var. Birisi, koşarak kaçmak, standart bir şey zaten. Diğer bir yol ise, zıplayarak kaçmak. Bir de, gelen saldırılardan Souls serisindeki gibi takla atarak kaçınma şansınız oluyor.

Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition inceleme

Oynanış hakkında başka ne diyebilirsin?

Oyunda ilerledikçe kaydetmeniz için halka açık tuvaletler bulabilirsiniz. Buraya girdiğinizde, Travis’in işinin uzun sürdüğü bir manzara ile baş başa bırakılıyorsunuz. Açıkçası, güldüğüm bir özellik oldu. Ayrıca, canınız azsa doldurmanız için birtakım yerlere denk geliyorsunuz. Düşmanlarınızı devirdikçe ve oyunun dünyasında gezindikçe birtakım toplanabilir şeylerle karşılaşıyorsunuz. Bunlar, genel olarak kıyafetlerinizi değiştirebileceğiniz, görüntünüzü isteğinize göre ayarlayabileceğiniz şeyler sağlıyor.

Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition ile gelen 2 adet ek paketin de içeriğinden bahsetmekte fayda var. Black Dandelion içerisinde Shinobu Jacobs kullanılabilir karakter olarak yer almakta. 2 adet bu karaktere özel yetenek de yine sunulanlar arasında. Ayrıca, 6 adet yeni Badman Adventure modu bölümü de bizlere veriliyor. Temel oyunu bitirmeniz gerekmekte tabii. Bubblegum Fatale ise Bad Girl karakterini sunuyor bizlere. Bununla birlikte, 2 adet Bad Girl’e özel yetenek de yer almakta. Ayrıca, 1 tane Travis Adventure modu bölümü de sunuyor. Killer Marathon’u öldürdükten sonra kullanılabilir oluyor.

Ayrıca, bir de seviye sistemi bulunuyor oyunda. Aslında çok da detaylı bir sistem olmadığını belirtmem gerekli. Çünkü, biraz çizgisel ilerleyen bir sistem gibi hissettirdi. Düşmanlarınızı devirdikçe tecrübe puanları elde ediyorsunuz, standart olarak. Elde ettiğiniz puanlarla, Badman veya Travis’e, dilediğiniz gibi seviye atlatabiliyorsunuz. Bu da, ekstradan hasar demek oluyor. Hangi karaktere seviye atlatmak istediğiniz ise size kalmış bir karar tamamen.

Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition inceleme

Görsellik ve optimizasyon ne durumda?

Eğer serinin daha önceki oyunlarını oynadıysanız veya çizgi roman havası taşıyan yapımlardan hoşlanıyorsanız, Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition görsel sanatı sizi de memnun edecektir. Özellikle önemli düşmanları öldürme animasyonu fazlasıyla tatlı geldi diyebilirim. Optimizasyon konusunda açıkçası, zaten pek bir sistem isteyen oyun değil. Bu yüzden, eğer sisteminiz iyiyse, istediğinizden çok daha fazla FPS alabilirsiniz. Bende 500-600 hatta daha fazlasına çıktığı oldu. Bu yüzden, aşağıda paylaştığım sistemim ve oyunun sistem gereksinimleri dışında pek bir şey demeye gerek yok.

Oyunu oynadığım PC’nin donanımı:

 • CPU: Intel i9 9900K @3.6GHz
 • GPU: Asus Turbo 1080 Ti
 • RAM: 2x16GB 3000MHz CL15
 • Anakart: Asus ROG Strix Z390-E Gaming
 • SSD: Samsung Evo 970 250GB

Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition sistem gereksinimleri (Minimum):

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit | Windows 8 64-bit | Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i3-4160
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 520
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 8267 MB kullanılabilir alan
 • Ses Kartı: DirectX 11 uyumlu
 • İlave Notlar: Normal ayarlarda 1280×720 / 60

Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition sistem gereksinimleri (Önerilen):

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit | Windows 8 64-bit | Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5-6500
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForct GTX 750 Ti
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 8267 MB kullanılabilir alan
 • Ses Kartı: DirectX 11 uyumlu
 • İlave Notlar:  Normal ayarlarda 1920×1080 / 60

Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition inceleme

Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition inceleme sonucu nedir?

Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition inceleme sonucundan bahsetmeden önce, fiyat etiketine değineyim. Aslında, kanımca gerçekten uygun bir fiyata sahip olsa da, herkes aynı şekilde düşünmüyor olabilir. Bu yüzden, o mevzuyu aradan çıkarayım. An itibari ile oyun Steam platformu üzerinde sadece 61 TL’ye satılmakta. Bu fiyatın yanı sıra, bir de 24 Ekim 2019’a kadar kampanyası var. Eğer bu tarihe kadar alırsanız, %10 indirimi de mevcut. Bu da, 54,90 TL gibi bir fiyat etiketi demek oluyor.

Sizlere inceleme boyunca bahsetmiş olduğum yapımı daha önce Nintendo Switch üzerinde oynamamıştım açıkçası ve bunu bir eksiklik olarak gördüm demek yanlış olmaz. Her ne kadar basit mekaniklere sahip olsa da, arkanıza yaslanıp doya doya düşman pataklayabileceğiniz bir yapım. Ayrıca, fiyatının hakkını da fazlasıyla verdiğine inanıyorum. Eğer çerezliğine oyun arıyorsanız veya No More Heroes serisinin hayranıysanız, Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition inceleme yazımın konusu olan yapım sizi pişman etmeyecek demektir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.