Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.11.2019

Günümüzde simülasyon oyunları fazlasıyla ilgi çekmekte bildiğiniz üzere. Bu simülasyon oyunları ile birlikte hırsız da olduk, temizlikçi de, otobüs veya kamyon şoförü de. Peki, hiç herhangi bir tren istasyonunu renove edip satmak istemiş miydiniz? Beta aşamasına göz gezdirme şansım olmuş olan Train Station Renovation, biz oyunculara tam olarak bunu sunuyor. Elbette tam bir inceleme kadar bütün detaylarından bahsedemeyeceğim çünkü oyunda sadece eğitim kısmı ve ilk bölüm açık. Fakat, yine de oyunun bizlere neler sunabileceğinden Train Station Renovation Beta inceleme yazısı içerisinde anlatacağım.

Train Station Renovation Beta inceleme

Train Station Renovation nasıl bir oyun?

Elimize bir miktar para veriyorlar ve biz de bu para ile birlikte tren istasyonlarını renove ediyoruz. Evet, gerçekten bütün mevzu bu kadar. Fakat, bu renove ediş esnasında türlü türlü eşya kullanıyoruz. Eğer House Flipper oynadıysanız, gayet aşina olacağınız bir sistem göreceksiniz fakat elbette farklılıkları da mevcut. Öncelikle, oyunun bizlere sunmuş olduğu araçlardan bahsetmek istiyorum çünkü asıl önemli olan nokta tam olarak burası.

Hemen yukarıda yer alan görselde de görebileceğiniz araçları kullanmaktayız. Fırça ile duvarları boyuyoruz. Levye kullanarak çevredeki istenmeyen ve sökülmesi gereken şeyleri söküyoruz. Sünger ile duvarlardaki gereksiz şeyleri temizliyoruz. Ellerimizi kullanarak çöpleri topluyoruz etraftan. Baltayı kullanarak balta ile kırılabilecek şeyleri kırıyoruz. Açıkçası, mala ile mantıken duvarların gerekli yerlerini düzeltmemiz gerekiyor ama benim kullanma şansım olmadı oyun esnasında. Kullanacak yer olmadı diyeyim daha doğrusu.

Süpürge ile yerde bulunan pislikleri temizliyoruz. Zaten başka bir şey yapmayı da beklemiyorduk, değil mi? Zımpara kullanarak rayları düzelttirdi oyun bana en başlarda. İlerleyen aşamalarda farklı şeyler yaptırır mı bilemiyorum. Son olarak ingiliz anahtarı var. Bu ingiliz anahtarını kullanarak da bozulmuş olan şeyleri tamir ediyoruz. Örneğin, elektriklerde sıkıntı varsa, o bağlantıları tamir edebiliyoruz.

Train Station Renovation Beta inceleme

Train Station Renovation başka neler sunuyor?

Train Station Renovation Beta inceleme yazım içerisinde bahsetmek istediğim şeylerden bir tanesi de, bölümleri bitirme konusu. Gördüğüm kadarıyla, bölümleri ne kadar başarılı tamamladığınıza bağlı olarak birtakım yıldızlar veriliyor size. Bu yıldızlar, oyunda birden fazla alanda kullanılıyor ve her kullanabileceğiniz yer, sizin için oyunu kolaylaştırıyor veya ilerletiyor. Evet, oyunda genel olarak ilerlemek için de bu yıldızları kullanıyorsunuz.

Eğer oyunda ilerlemek istiyorsanız, bölümleri iyi bir şekilde tamamlayarak ilerlemeniz gerekiyor. Eğer yüksek oranda yüzde ile tamamlarsanız, oyun size 5 yıldız veriyor. 1 yıldız ile 5 yıldız arasında tamamlayabiliyorsunuz oyunu. Bu 1 yıldız ise yanlış görmediysem eğer %50 civarlarında veriliyor. Eğer yeterince yıldız aldıysanız, oyunun lobi olarak belirtebileceğim kısmında bir sonraki bölümü açabiliyor ve ilerlemeye devam edebiliyorsunuz.

Biraz önce, bu bahsini ettiğim yıldızların birden fazla alanda kullanıldığını dile getirmiştim. Bu alanlardan bir tanesi de oyunu kolaylaştırıyor. Ne kadar yıldızınız varsa, o kadar yetenek puanınız var gibi düşünün. Yine, oyunun bu lobi olarak belirttiğim kısmında aletlerinizi vesaire geliştirebileceğiniz bir kısım bulunuyor. Burada da yıldızlarınızı kullanıyor ve oyununuzu rahatlatıyorsunuz. Ayrıca, çöpleri farklı farklı poşetlere toplayıp o şekilde de çöpe atabiliyorsunuz!

Train Station Renovation Beta inceleme

Train Station Renovation Beta inceleme sonucu nedir?

Her zamanki gibi Train Station Renovation Beta inceleme sonucundan bahsetmeden önce fiyat etiketinden bahsetmek isterdim. Fakat ne yazık ki oyun için henüz bir fiyat etiketi mevcut değil. Tahminimce ilerleyen birkaç ay içerisinde belli olacaktır fiyatı. Oynanış açısından beni fazlasıyla memnun etti diyebilirim. Oynarken eğlendim. Devamını oynamayı gerçekten çok isterdim fakat ne yazık ki beta aşamasında olduğu için kaydetme özelliği bile kapalıydı. Eğer House Flipper’dan sıkıldıysanız, Train Station Renovation sizi kesinlikle mutlu edecektir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.