Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 04.01.2017

Tomb Raider ve Rise of the Tomb Raider oyunlarının yazarı Rhianna Pratchett kendisinin son Tomb Raider oyununu yazdığını açıkladı.

tr

Yazar, kendi Twitter'ında paylaştığı yazılara göre artık Tomb Raider serisine elveda demeye karar vermiş. "Yeni maceralara çıkıyorum" diyerek Crystal Dynamics'e ve serinin hayranlarına teşekkür etti. Oyun endüstrisini biraz bile olsa değiştirebildikleri için mutlu olduğundan bahseden yazar, ayrılığın kendisini gerçekten üzdüğünü yazdı.

Rise of the Tomb Raider Dice ödüllerinde Olağanüstü Karakter ve Writers Guild of America ödüllerinde Video Oyun Yazarlığında Olağanüstü Başarı ödüllerine layık görülmüştü. 2013'ün Tomb Raider'i ise Writers Guild of Britian ödüllerinde En İyi Senaryo ödülüne aday gösterilmişti.

Rhianna Pratchett, Tomb Raider dışında BioShock Infinite, Heavenly Sword, Mirror’s Edge, Overlord, Prince of Persia, Risen ve Thief gibi oyunların senaryolarında da görev almıştı. Bütün bunların dışında Mirror's Edge'in çizgi romanının 1'den 6'ya kadar olan bölümleri ve Tomb Raider: The Beginning and Tomb Raider adlı çizgi romanın 7'den 18'e kadar olan bölümlerini yazmıştı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.