Avatar
Yazar: Anıl Aksoy, Editör Yazım tarihi: 09.12.2017

Uzunca süren dedikoduların ardından yeni bir Tomb Raider oyunu duyuruldu. Serinin adı altında resmi Twitter hesabından yapılan açıklamayla dedikoduların boşa çıkmadığını anlamış olduk. Serinin geliştirici ekibi, yayımlanan yazıda yeni Tomb Raider oyununun 2018 yılı içinde pek çok bilgiyle karşımıza çıkacağını ve oyunu oynayabileceğimiz zamanın uzun olmayacağını belirtti. Yani, 2018 yılı içerisinde yeni bir Tomb Raider oynayabiliriz. Şu anlık elimizde bulunan tek resmi bilginin bu olduğunu ve herhangi bir ekran görüntüsü yayımlanmadığını belirtelim. Fakat dedikodulara göre yeni oyunun adının Shadow of the Tomb Raider olabileceği ihtimali oldukça yüksek.

Shadow of the Tomb Raider

Dedikodulara göre karanlık bir Lara Croft göreceğimiz söyleniyor. Oyunun isminin de bu yüzden Shadow of the Tomb Raider olduğunu söyleyenlerin sayısı bir hayli fazla. Oyunun çıkış yapacağı platformlar da henüz duyurulmuş değil. Hatırlayacağınız üzere serinin son iki oyunu bir süreliğine Xbox markasına özel olarak çıkmıştı. Yeni çıkacak oyunun da aynı yoldan gidip, gitmeyeceğini PlayStation 4 ve PC oyuncuları için ise bir merak konusu. Aynı zamanda 2018 yılı için çıkacak, markaya ait bir film de olduğunu belirtelim. Bu ikili arasında herhangi bir bağ olup olmayacağı, pek çok gibi şuan için bir gizem.

Twitter üzerinden gelen açıklamada, "Square Enix olarak önümüzdeki sene sizlere önemli bilgiler sunacağımız için heyecanlıyız. Dürüst olmak gerekirse, yeni bilgileri şimdi size sunabilmek isterdik ama bu sefer farklı bir yol izleyeceğiz. Yeni bir Tomb Raider oyunu geliyor. Serinin takipçilerini düşünerek bu sefer oyunun duyurusu ile çıkışı arasında çok fazla zaman bırakmayacağız. Yeni maceramız 2018 içerisindeki büyük bir etkinlik ile başlayacak. Lara Croft'un yeni maceralarını görmeniz için sabırsızlanıyoruz." yazıyordu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.