Yeni Tomb Raider filmi, en iyi video oyunu filmi olarak görünüyor

Yeni Tomb Raider filmi, en iyi video oyunu filmi olarak görünüyor

Tabii Rotten Tomatoes ekibine göre.

Video oyunları iyidir, güzeldir ama bu oyunları beyaz perdede gördüğümüz zaman işler değişiyor. Bugüne kadar öyle çok başarılı bir video oyunu filmi görememiştik. Fakat Rotten Tomatoes ekibinin puanlandırmasına göre yeni Tomb Raider filmi, en iyi video oyunu filmi olarak görünüyor. Rotten Tomatoes sitesindeki istatistiklere göre bu oyunun ortalama puanı %52 görünüyor. Puanlamalara detaylı olarak baktığımızda ise 42 Fresh ve 39 Rotten puan görüyoruz. Burada Fresh notu olumlu anlamda, Rotten ise olumsuz anlamda kullanılıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Square Enix, Tomb Raider filminin yapımcısı olarak listelendi

Tomb Raider gerçekten en iyi video oyunu filmi olabilir mi?

Yeni Tomb Raider filmi, dediğimiz gibi %52 puanla şu an en başarılı video oyunu filmi olarak görünüyor. Bu filmi ise Final Fantasy: The Spirits Within, The Angry Birds Movie ve Prince of Persia: the Sands izliyor. 2001 senesinde çıkışını gerçekleştirmiş olan Final Fantasy: The Spirits Within filminin puanı %45 olarak görünüyor. The Angry Birds Movie ise 2016 senesinde çıkışını gerçekleştirdi ve puanı da %44. Son olarak Prince of Persia: the Sands filmi ise %36 olarak görünüyor. Ayrıca bu film 2010 senesinde çıkışını gerçekleştirmişti.

Tomb Raider filmi hakkında daha önce de, “16 Mart 2018 tarihinde tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de gösterme girecek olan yeni Tomb Raider filminin yapımcıları bölümünde tanıdık bir isim göze çarptı. Serinin son video oyunlarının geliştiricisi olan Square Enix, filmin yapımcılarından birisi olarak gözüküyor. Bu detayla birlikte, şirketin, Tomb Raider markasına verdiği değerin önümüzdeki zamanlarda devam edeceği sinyalleri alınıyor. Marka değerinin yükselmesi, gelecekte seriye dair çok daha özenli oyunları göreceğimiz anlamına da gelebilir.” demiştik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.