Unity oyun motoru ile hayran tarafından geliştirilen Tomb Raider için ilk görseller yayımlandı

Unity oyun motoru ile hayran tarafından geliştirilen Tomb Raider için ilk görseller yayımlandı

Lara Croft hayranlığı insana neler yaptırıyor?

Son günlerde fanatik kavramını sıklıkla duyar olduk. Özellikle çocuklarda ve gençlerde dikkat çeken süper kahraman veya ünlü kişilere duyulan hayranlığın, oyun dünyası üzerindeki ilk örneklerindendir belki de Tomb Raider serisi. Erkek egemenliğine sahip oyun dünyasında yepyeni bir kadın kahraman, Lara Croft girmiş, sonrasında gelen oyunlarda kadın ana karakter kullanımına ön ayak olurken, seriye olan ilgiyi de en üst seviyeye çıkarmıştı. Haberimiz merkezi tam manasıyla hayranlık değil ama gösterilen çabaları okudukça ne demek istediğimi daha iyi anlayacağınıza inanıyorum. Habere geçersek, bir Tomb Raider forum üyesi olan Hackler isimli kullanıcı tarafından, Unity motoru kullanılarak Tomb Raider 3 oyunun Remake versiyonu yapılıyor. The Adventures of Lara Croft isminde olacak çalışma 3 yıldır geliştiriliyor ve Tomb Raider 3 ile The Lost Artifact oyunlarını kapsıyor.

Hayran yapımı Tomb Raider 3 Unity motoruyla yapılıyor

Oyunu geliştiren Hackler isimli yapımcının, Tomb Raider 3’ü bire bir kopyalamadığına dikkat çekmek gerekir. Unity motoruyla sadece grafiklerin yenilendiği bir çalışma aklınıza gelmesin. Geliştiricinin, aklındakileri hayata geçirirken, Assassin’s Creed,  Prince of Persia, The Jak and Daxter, The Last of Us gibi oyunlardan esinlendiği söyleniyor. Dolayısıyla Lara Croft’un hareketlerini de en baştan tasarlandığından yepyeni dinamikler görebileceğimizi söylemek isterim. Yakın ve uzak menzilli dövüşlerde fazlasıyla çevik olacak Lara Croft. Ayrıca ana karakterimiz, binalara, ağaçlara, uçurumlara tırmanabilecek ve pek çok farklı animasyonla hareket edecek. Oyunda aynı zamanda bisikletler, su kızağı, kayık, kar motoru, at ve maden arabası gibi araçların kullanımı mümkün olacak.

Yapay zeka konusunda da üzerinde çalışılan The Adventures of Lara Croft isimli yapım, daha akıllı düşman ve yardımcı karakterler barındıracak. Mermisi biten bir düşman etraftaki nesnelerin arkasına gizlenecek, kaçacak veya çeşitli tuzaklar kurabilecek. Oyunun demo versiyonu, Lara Croft’un doğum günü olan 14 Şubat 2018 tarihinde Tomb Raider serisi sevenlerin beğenisine sunulacağını da ekleyelim. Unity motorunun getirilerini de göz ardı etmemek lazım tabii. 14 Şubat 2018 tarihinde demosu çıkacak oyunu merak edenler, yapımla ilgili resimleri aşağıdan görebilir. Uzun lafın kısası, belki hayranlık değil ama, adam gerçekten uğraşmış, diyor insan haberi okuduğunda. Sevmeyen insan bu kadar çabalamaz…

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın