Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Çağrı Yonga, Editör Yazım tarihi: 14.07.2018

The Dark Knight Rises filmindeki Bane rolüyle çizgi roman dünyasına adım atan başarılı aktör Tom Hardy, 5 Ekim 2018 tarihinde çıkacak olan yeni filminde Venom ve Eddie Brock rolüyle bizi şiddete doyuracak gibi görünüyor. Bu rolünden önce Suicide Squad filminde Rick Flag karakterini canlandırması düşünülen Tom Hardy, rotasını yeni bir başrole çevirmiş durumda. Süper kahramanların öyküleri doğal olarak genellikle kötü adamları kavga ederek alaşağı etmeye dayalı bir şiddet içeriyor. Venom kuşkusuz bu tip şiddetten çok daha ötesine geçmekte.

Aktör Tom Hardy, yeni Venom filmindeki şiddet içeriğine çok heyecanlı

Yeni filminde Venom olan Tom Hardy bizi şiddete doyuracak

Film bu eğilimi sinemaya yeterli seviyede yansıtmayı başaracak gibi görünüyor. Aynı zamanda, aktör Tom Hardy de bu konudaki istekliliği ve heyecanını dile getirdi. Tom Hardy, rolünün çift yönlülüğünü ve Eddie Brock ile Venom karakterlerinin ayrı kişiliklerindeki önemli noktaları işaret etti. Ünlü oyuncu, canlandıracağı anti-kahramanın şiddet üzerine olan tutumunu, “Burada bir kafaları ısırarak koparma durumu var. Böyle bir şeyi, örneğin, Kaptan Amerika’nın bir suçluyu cezalandırma yöntemi olarak göremezsiniz.” sözleriyle yansıtıyor.

Spider-Man’in azılı düşmanı olarak görülse de, Venom zamanla kurgusundan bağımsız olarak genel anti-kahraman durumuna gelmiş durumda. Yine de bu durum karakterin düşmanlarına karşı gösterdiği yoğun şiddet eğilimini kesinlikle azaltmış değil. Son çıkan fragmanda da görüldüğü gibi anti-kahramanımız düşmanlarından lokmalar almak için ağzını bol bol açacak ve uzun dilini izleyiciye sergileyecek. Eddie Brock şiddet eğilimini yaramaktan öteye sürüklemek istemese de, Venom kendisi gibi olan The Punisher ve Spawn gibi karakterlerin yolundan gittiğini açık açık ortaya koyuyor.

Tom Hardy ile birlikte, filmin yönetmeni Ruben Fleischer da karakterin şiddet eğilimi ve Eddie Brock karakterinin bedenini bir uzaylıyla paylaşması üzerinde durdu. Takımıyla bu yeni versiyonu yaratan Ruben Fleischer, “Kurt adamlar üzerine çok kez konuştuk ve bu, bir kurt adam tarafından ısırıldığınızda yaşanacak şeylerden.” dedi. Yine de filmde Eddie Brock ile Venom arasındaki simbiyotik ilişki bolca ön planda olacak. Kana susamışlığı dışa vuran bir kişiliği olduğunu, onun içindeki hiddetini ise Eddie Brock’un sakinleştirdiğini göreceğiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.