Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 06.04.2018

Ubisoft bünyesindeki İsveç, Malmö merkezli Massive Entertainment için oldukça hareketli günler yaşandığını söyleyebiliriz. Tom Clancy’s The Division serisiyle tanıdığımız ve pek çok geliştirici ekiple birlikte geliştirilen Tom Clancy’s The Division 2 oyununun ana geliştiriciliğini üstlenen Massive Entertainment tarafından yapılan çalışmalar sadece bu oyunla sınırlı değil. Bir taraftan da Aralık 2019 tarihinde gösterime girecek olan Avatar 2 video oyununu geliştiren ekibe, ek bir yük daha geldi. Güvenilir bir kaynaktan alınan bilgilere göre ekip; farklı bir isim altında yepyeni bir Battle Royale oyunu üzerinde çalışıyor.

The Division geliştiricisinden Battle Royale oyunu geliyor

Aslında önceki söylentiler; Battle Royale modunun, Tom Clancy’s The Division 2 içeriğinde bulunacağı yönündeydi. Belki de öncelikle böyle bir karar alınmıştı ama farklı bir emrin, büyük yerden geldiği görülüyor. Ubisoft, özellikle Playerunknown’s Battlegrounds ve Fortnite oyunlarının gördüğü ilgiyi kendi yönüne çekmek için çalışacağını, kaynaktan gelen haberden anlıyoruz. Battle Royale türüne olan ilginin sürekli artmasıyla birlikte Ubisoft, oyun modu olarak değil de tek başına bir isimle, pastadan pay almak isteyeceği söyleniyor.

Tom Clancy’s The Division oyunu için gelen The Survival eklenti paketinin yayımlanmasından sonra Fransa merkezli şirketin, bir anket düzenlediğini de hatırlatalım. Bu ankette oyunculara; Survival oyun modunun, Battle Royale türüne dönüştürmeleri ihtimali hakkında ne düşündükleri sorulmuştu. Son gelen duyumlara gelecek olursak; Ubisoft, Ocak 2018 tarihinde bünyesindeki Massive Entertainment ekibine, Battle Royale türündeki video oyunlarını incelemesi yönünde istek bildirdi. Çalışmalara başlayan İsveç merkezli ekip, kısa sürede eğlenceli bir oyun yapabilecekleri raporunu sundu.

Tom Clancy’s The Division geliştiricileri, Battle Royale türüne sıcak yaklaştılar.

Hali hazırda geliştirmekte oldukları Tom Clancy’s The Division 2, temel olarak Battle Royale için gerekli yapıyı barındıran bir oyun. Öte yandan Ubisoft muhtemelen ayrı bir oyun piyasaya sunmak isteyecektir. Mantıklı olanının da bu olduğu, diğer örneklere bakıldığında anlaşılıyor. Yüksek ücretle satılan bir AAA kalitesindeki video oyunu yerine, düşük ücretli, herkesin ulaşabileceği bir Battle Royale oyunuyla, çok daha fazla oyuncuya ulaşabilmek mümkün olacaktır.

Ubisoft, bir yandan yeni Battle Royale oyunu geliştirilirken, bir yandan da pazarlama stratejisi geliştireceğini tahmin ediyoruz. Playerunknown’s Battlegrounds gibi nispeten uygun bir ücretle veya Fortnite gibi ücretsiz fakat içeriklere ulaşmak için ek ücretler talep edilen bir yöntemi tercih edebilir. Para kazanma işini çoğumuzdan iyi bilen Ubisoft, iştah kabartan bu pazara, güçlü ve kaliteli bir yapımla gireceğini varsaymak hayal olmaz herhalde. Tabii video oyunları dünyasındaki dalgalanmaları da hesaba katmak gerekiyor. Oyun çıkana kadar, farklı bir türün ilgiyi üzerinde toplaması riskini de göz ardı etmemek lazım.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.