Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.02.2021

Bugün Rainbow Six Siege Topluluk ve Oyun Kutlaması sırasında Ubisoft, Siege’in Geleceği için planını duyurdu. Stüdyo tarafından Tom Clancy’s Rainbow Six Siege için geçmiş yıllarda sunulan sürekli destek ve eklemeler, yıl boyunca gelecek temel oynanış değişiklikleri, olumlu davranışı teşvik eden yeni araçlar ve yaşam kalitesi iyileştirmeleri Yıl 6 ve sonrasında da devam edecek. Bununla birlikte yeni Operatörlerin uyruğunu ve yenilenen haritaların açıklandığı 6. yıl yol haritası sunuldu.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Yıl 6 yol haritası hakkında detaylı bilgi verildi

5. yıl boyunca Rainbow Six Siege; Karşılaşma Kaydı, görüş rengini özelleştirme, altı Operatör, tamamen yenilenen Tachanka ve çok daha fazlası gibi temel güncellemeler yayınladı. Ubisoft’un tüm oyunculara her zamankinden daha taktik odaklı, adil ve istikrarlı bir deneyim sunma konusundaki uzun vadeli sözü, 6. yılda da devam ediyor

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Yıl 6 yol haritası

6. yılın ilk sezonu olan Crimson Heist, Arjantinli saldıran Flores ve Hudut haritasının yenilemesi ile gelecek. Bu sezon yarın PC Test Sunucusu’nda başlayacak. 2. sezon, Nakoda Ulusları’ndan bir Operatör ve Favela haritasının yenilemesini tanıtacak. 3. sezonun operatörü Hırvatistan’dan gelecek. 3. sezon esnasında da 3 haritada küçük yenilemeler gerçekleşecek. Son olarak, yılın son Operatörü İrlanda’dan olacak ve yenilenecek olan harita ise Avustralya Çölleri olacak.

Unvan Sistemi’nin ilk versiyonu geçtiğimiz yeni sezonda arka planda teste tabi tutuldu, bu yüzden oyuncular tarafından görülmüyordu. Bu aracın amacı, örneğin dereceli oynatma listesine erişimi sınırlandırarak “toxic” oyuncuları cezalandırırken, oyun üzerinde olumlu bir etkisi olan oyuncuları oyun içi içerikle ödüllendirerek oyundaki olumlu davranışları teşvik etmektir. Bu araç oyuncular için puanlarını nasıl artıracaklarını ve davranışlarını nasıl uyarlamaları gerektiği hakkında bilgilendirmek için şeffaf olacak. Bu araç 6. yıl esnasında çıkacak.

Topluluğun önemli bir parçası oldukları için, içerik üreticilerin oynarken anonim kalmalarını kontrol etmeleri için bir yayın modu tasarlandı. Bu araç; isimlerini, bölgelerini, ping’lerini ve maçtaki diğer herkesi gizlemelerine, gizli bir eşleştirme gecikmesi eklemelerine, mevcut seviyelerini ve profil resimlerini gizlemelerine de olanak tanır. Bu aracın ilk sürümü Crimson Heist Test Sunucusu’nda erişilebilir olacak.

Temel oynanış güncellemeleri

Rainbow Six Siege’e Gonne-6 adında yeni bir ikincil silah geliyor. Bu tek mermili ikincil silah, herhangi bir kurşungeçirmez aygıtı yok edebilir ve oyunculara ilave bir teçhizat seçeneği ekleyerek yeni taktik olanakları sunar. Gonne-6’nın ilk versiyonu Glaz, Dokkaebi, Lion, Finka, Gridlock, Amaru, Iana ve Zero operatörleri için Crimson Heist test sunucusunda erişilebilir olacak. Oyuncular artık öldükten sonra kameraları ve cihazları kontrol edebilecek. Bu değişiklik, bir oyundaki destek aşamasını yoğunlaştırmak ve oyun dışı kalan oyuncuların takımlarına daha iyi yardımcı olabilmelerini sağlamak için yapıldı. Bu özelliğin 6. yılın ilerleyen zamanlarında çıkması planlanıyor.

Saldırı ve savunmayı dengelemek için, saldıranlar artık operatörlerini ve ekipmanlarını hazırlık aşamasında istedikleri kadar değiştirme olanağına sahip olacaklar. Bu da keşif yapmayı daha da taktik odaklı bir hale getirecek ve birçok yeni taktik olasılığı sunacak. Bu özelliğin 6. yılın ilerleyen zamanlarında çıkması planlanıyor. Oyun güncellemelerinde son olarak zırh, oyuncuların ne kadar hasar alabileceklerini daha iyi anlayabilmeleri için artık sağlığa eklenecek. Bu özellik 6. yıl için planlanmıştır.

Yaşam kalitesi iyileştirmeleri ve özelleştirme

Ek olarak, 6. yıl boyunca yaşam kalitesi iyileştirmeleri planlanmakta. Bu yıl %90 oranında azalmış olan DDoS saldırıları, oyuncuların deneyimini iyileştirmek için ana odak noktası olmaya devam edecek. Teknik ekip, eşleştirme süresini azaltmaya devam etmek ve sunucuların stabilizasyonunu iyileştirmek için ortağımız Microsoft Azure ile yakından çalışıyor. Son olarak da geliştirici ekip, genel olarak oyun boyutunu küçültmek için güçlü bir çaba gösteriyor. Bu halihazırda devam eden bir çaba ve bu, tüm yıl boyunca oyuncular için giderek daha fazla görünür olacak.

6. yılda oyuncular, operatörleri için daha fazla özelleştirme seçeneğine sahip olacaklar. Oyuncular, Elit görünümleri uyarlayabilecek ve tam bir özelleştirilmiş set için bir kıyafete başka teçhizatlar ekleyebilecekler.

Son olarak Ubisoft, Capcom ve onun hayatta kalma korku oyunu serisi Resident Evil ile bir ortak çalışma duyurdu: Zofia için Resident Evil kıdemlisi Jill Valentine’ın Elit görünümü gelecek ve 6. yılda ilave bir Resident Evil X Rainbow Six Siege görünümünün gelmesi de planlanıyor. Ubisoft ayrıca Echo ve Dokkaebi’nin 2 Mart’ta yayınlanmasından başlayarak bir dizi görünüm için Yaratıcı Yönetmen Ikumi Nakamura ile birlikte çalışıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.