Titanfall serisinin geliştirici ekibi, EA tarafından satın alındı

Titanfall serisinin geliştirici ekibi, EA tarafından satın alındı

Ayrıca yeni bir Star Wars oyunu ile Titanfall 3 de yolda.

Muhtemelen birçok oyuncunun gözünden kaçmış olan başarılı FPS serisi Titanfall geliştiricileri, EA tarafından satın alındı. Respawn Entertainment isimli bu ekip zaten çok uzun süredir EA ile birlikte çalışıyordu ve bu yüzden bu haberi yazarken pek de şaşırdığımızı söyleyemeyiz. EA tarafından yayımlanan bir basın bildirisi ile öğrendiğimiz bu durumun haricinde, yayımlanan basın bildirinde yeni bir Star Wars oyunundan ve yeni bir Titanfall oyunundan da bahsedildi. Zaten Respawn Entertainment ekibinin bir Star Wars oyunu üzerinde çalıştığını biliyorduk fakat Titanfall 3 biraz sürpriz oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Titanfall serisinin geliştirici ekibi, EA tarafından satın alındı

Yapılan açıklamalara göre EA, geliştirici ekibe öncelikle 151 milyon dolar ödeyecek. Ardından da 4 sene boyunca toplamda 164 milyon dolar ödeyecek EA. Tüm bunların haricinde, eğer geliştirici ekibin fazladan paraya ihtiyacı olursa da EA yine 4 sene içerisinde maksimum 140 milyon dolar ödeme ayırabilecek geliştirici ekibe. Herhalde bu kadar çok milyon dolara efsanevi bir Titanfall oyunu görürüz. Belki de paralar yeni Star Wars oyunu için harcanır.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar listelerimize göz atabilirsiniz. Çünkü önümüzdeki günlerde, haftalarda ve aylarda bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi Ubisoft ekibinden gelen sürpriz bir oyunun inceleme yazısı ile tanıştıralım: Assassin’s Creed Origins inceleme. Son olarak, ülkemize yeni girmiş ve dünya çapında da oldukça sevilen Black Desert Online oyunu hakkında her şeye ulaşabilmek için Black Desert Online rehberi, ipuçları, hızlı seviye atlama ve daha fazlası yazımıza göz atabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.