Titanfall 2, geliştirici ekibe göre daha iyi satış rakamlarına ulaşmalıydı

Titanfall 2, geliştirici ekibe göre daha iyi satış rakamlarına ulaşmalıydı

Gerektiği kadar satmamış olmasının arkasında önemli sebepler yatıyor.

2016 yılı içerisinde çıkan oyunlardan bir tanesi olan Titanfall 2, birçok yenilik ve gelişme ile beraber gelmiş olmasına rağmen gerektiği kadar rağbet görmemişti. Yani, yine fena satışlar gerçekleştirmedi aslında, fakat oyunun çok daha fazla çıkması bekleniyordu. Zaten bu konu hakkında, oyunun geliştirici ekibi olan Respawn Entertainment‘ın CEO koltuğunda oturan Vince Zampella da ekibin fikirlerini ortaya koyan açıklamalarda bulundu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Titanfall 2

Yakın bir tarihte GameSpot ile konuşan Vince Zampella, “Oyun başarılıydı, güzel sattı, ama gerektiği kadar iyi satmadı. Belki bunun sebebi çok kalabalık olması, ücretlendirmenin agresif olmasıydı. Fakat gerçekten büyük bir hayran kitlemiz var. Çok fazla olumsuz bir topluluk değil, diğer topluluklarla kıyasladığımızda, bu yüzden çok müteşekkirim.” diyerek geliştirici ekibin oyunun satışları konusundaki fikrini ortaya koydu.

Peki, Titanfall 2 neden gereğinden daha az sattı?

Açıkçasını sorarsanız, Titanfall 2 satışlarının beklenilenden az olmasının arkasında başka sebepler de bulunuyor olabilir. 21 Ekim 2016 tarihinde çıkış yapan Battlefield 1 ve 4 Kasım 2016 tarihinde çıkan Call of Duty: Infinite Warfare gibi aynı türlerde sektörün öncüleri olan oyunlara kafa tutacak şekilde 28 Ekim 2016 tarihinde çıkan Titanfall 2‘nin bu kadar az satış gerçekleştirmesi fazlasıyla öngörülebilir bir olaydı. Ekibin, “Oyun başarılıydı, güzel sattı, ama gerektiği kadar iyi satmadı.” gibi bir serzenişte bulunması açıkçasını sorarsanız yanlış geliyor. Çünkü böyle bir sonuç fazlasıyla belliydi, fakat şirket neden her şeye rağmen bu tarihte çıkarmak istedi, gerçekten merak konusu. Umarız ki gelecek oyunlarında aynı hatayı tekrarlamazlar ve hak ettiklerini elde ederler.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha eski ama güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer bu oyunları oynayacak bir TV arıyorsanız, en iyi 4K Ultra HD televizyonlar yazımız sizleri bekliyor. Eğer PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız da var.

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.