Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ferhat Can Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 25.06.2021

Çin’deki en büyük mobil oyun geliştiricilerinden biri olan TiMi Studios, Seattle bölgesinde yeni bir FPS konsol oyunu yapmak için bir ofis açtı. Call of Duty Mobile ve Honor of Kings gibi mobil oyunlarla tanıdığımız ekip konsol oyunlarına geçiş yapmaya hazırlanıyor. Bu nedenle Tencent’e ait stüdyo Seattle’da yeni bir ofis açmaya karar verdi. Halo 4’ün baş tasarımcısı Scott Warner tarafından yönetilecek ekip çalışmalara yakın zamanda başlayacağını açıkladı.

Timi Studios, yeni FPS türünde konsol oyunu yapmak için ofis açtı

Seattle ekibi, birden fazla platform için AAA hizmet odaklı bir FPS türü yeni bir orijinal yapım geliştirecek. TiMi uluslararası direktörü Vincent Gao yaptığı açıklamada, “İşbirliği ve TiMi’nin küresel kaynaklarına erişim sayesinde, Seattle’daki bu ekip, AAA konsol oyunlarını birden fazla platformda küresel oyuncular için hazır hale getirecek.” dedi.

Stüdyonun yaratıcı direktörü Scott Warner, “TiMi’ye katılmak bize yeni ve heyecan verici bir şey yaratma şansı verdi ayrıca bize katılmaları için yetenekli geliştiricileri işe alıyoruz.” dedi. Devamında, “Kariyerimin büyük bölümünde Seattle bölgesinde çalıştım ve TiMi, yeni, AAA oyunlar yapabilen yetenekli bir ekip kurmanın harika bir fırsat olacağı konusunda benimle hemfikirdi.” dedi. Ekip, şimdiden 25 çalışana ulaştı ayrıca ekipte Electronic Arts’ta çalışmış yetenekli kişiler mevcut. En büyük mobil geliştiricilerden olan Timi Stuidos, geçen yıl 10 milyar dolar gelir elde etti. Şimdiki hedefi konsollar olan ekibin amacı popüler FPS oyunlarına rakip olmak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.