Time, 2017 senesinin en iyi 10 oyununu seçti

Time, 2017 senesinin en iyi 10 oyununu seçti

Başarılı bir liste sayılır.

2017 senesi yavaş yavaş bitiyor ve o klasik yazılar yine karşımıza çıkmaya başlıyor. Klasik yazılardan kastımız tabii ki 2017 senesinin en iyi oyunları filan. İşte bahsettiğimiz bu yazılardan ilkini Time hazırladı ve kendileri bu senenin en iyi 10 oyununu seçti. Dilerseniz hemen ekibin 10 oyununa bir göz atalım. Listenin 10. sırasında Destiny 2 bulunuyor. Açıkçası bu oyun, 2017’de çıkan en iyi oyunlar arasında ilk 10’a girmeli miydi, şu an bilemiyoruz ama bizce bu oyunun yerini daha iyi alabilecek birçok video oyunu vardı bu sene çıkan. Destiny 2 tabii ki başarılı bir video oyunu ama bizce ilk 10’da olmayı hak etmiyor.

Time, 2017 senesinin en iyi 10 oyununu seçti

Time listesinin 9. sırasında ise Horizon: Zero Dawn var. Bizlerin de bu sene oynadığı en iyi video oyunlarından olan Horizon: Zero Dawn, listenin biraz daha yukarısında olabilirdi bizce. Belki 4. veya 3. sıra verilebilirdi diye düşünüyoruz. 8. video oyunu ise Mario + Rabbids Kingdom Battle. Açıkçası Mario + Rabbids Kingdom Battle için diyebileceğimiz çok bir şey yok. Bizce tam yerinde bulunuyor Mario + Rabbids Kingdom Battle. 7. sırada da bu listeye hiç girmemesi gereken bir yapıt bulunuyor: PlayerUnknown’s Battlegrounds. Adı üstünde, bu listenin adı 2017’nin en iyi oyunları fakat PlayerUnknown’s Battlegrounds daha tam bir oyun bile değil. Erken erişim sürecinde bir  yapıttan bahsediyoruz ve bu yapıt, 2017 senesinin en iyi oyunları listesine hiçbir şekilde girmemeli.

6. sırada Cuphead ve 5. sırada da Persona 5 bulunuyor. Bizce bu oyunlar ile alakalı hiçbir sorun yok, bizler de oldukça sevmiştik ama 4. sırada bulunan Wolfenstein II: The New Colossus biraz sorun olabilir. Wolfenstein II: The New Colossus, her ne kadar başarılı bir oyun olsa da bizce 4. sıraya kadar yükselmemeli idi. 3. sırada ise yine aynı şekilde düşündüğümüz What Remains of Edith Finch bulunuyor. İlk ikide ise, 2. sırada Super Mario Odyssey olacak şekilde Super Mario Odyssey ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild bulunuyor.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın