THQ Nordic, Koch Media ve Deep Silver şirketlerini satın aldı

THQ Nordic, Koch Media ve Deep Silver şirketlerini satın aldı

THQ Nordic artık Deep Silver ve Koch Media sayesinde, Saints Row, Metro ve Dead Island gibi oyunların haklarına sahip.

2018 senesinin en sürpriz, en beklenmedik haberine hazır olun çünkü THQ Nordic, Koch Media ve Deep Silver şirketlerini satın aldı. Ortaya yasal olmayan yollarla çıkan dosyalar ile öğrendiğimiz bu konu, gerçekten bizleri şaşırttı. Öncelikle bu ekibin, Koch Media gibi büyük bir şirketi satın alabilecek kadar gücü olduğunu bilmiyorduk. Ayrıca, Koch Media şirketinin de 120 milyon euro gibi düşük bir fiyata satılabileceği, aklımızın ucundan bile geçmezdi.

THQ Nordic, Koch Media ve Deep Silver şirketlerini satın aldı

Ortaya çıkan raporlara göre THQ Nordic, Koch Media şirketinin %100’ünü satın aldı. Bu satın alım ile birlikte ekip, doğal olarak Deep Silver şirketini de satın almış oldu. Bu satın alma ile zincirleme bir şekilde, Saints Row, Metro ve Dead Island gibi serilerin hakları da bahsi geçen ekibe geçti. Birkaç senedir büyük zorluklar geçen bu ekip, anlaşılan ciddi bir seviyede geri dönüş yapmayı planlıyor. THQ Nordic daha önceden yepyeni oyunlarını da duyurmuştu. Bu yeni alım ile birlikte kendileri daha da büyüdü.

Bu noktada sizlere küçük bir istatistik de sunmak isteriz. THQ Nordic ve Koch Media bu şekilde birleştiği için ortaya toplam 36 adet geliştirici stüdyosu, 12 adet satış ve pazarlama ofisi, 50 adet video oyunu geliştirme projesi ve tam 106 adet video oyunu serisi/hakkı çıkıyor. Bu satın alım işlemi sayesinde THQ Nordic ekibi, eskiden sahip olduğu bazı video oyunlarının haklarına veya geliştirici stüdyolarına tekrar sahip oldu. Bundan seneler önce bu ekip, piyasanın tozunu attırırdı. Bakalım tarih kendisini tekrar edecek mi?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın