THQ Nordic, Gamescom 2018 etkinliği için neler yapacağını açıkladı

THQ Nordic, Gamescom 2018 etkinliği için neler yapacağını açıkladı

Sürprizler ve daha fazlası THQ Nordic'in Gamescom 2018 standında olacak!

Bir zamanlar oyun sektöründe çıkardığı her oyun ilgiyle takip edilirken iflas bayrağını çeken THQ, THQ Nordic ismiyle geri dönmüştü. Şirketin geri dönme çabasının hakkını vermeye çalıştığını görüyoruz. THQ Nordic resmi YouTube hesabına yüklediği bir video ile Gamescom 2018 etkinliğinde ne yapacaklarını gösterdi. Dikkat çekici başlıkların yanı sıra sürprizler de yok değil. Video 2017 yılına ait Gamescom görüntüleriyle başlayıp, “Geçen sene büyüktü; bu sene daha büyük, daha ateşli, daha soğuk, daha iyi, daha hızlı, daha acımasız, daha vahşi olacak.” vadini veriyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

THQ Nordic, Gamescom 2018 etkinliği için neler yapacağını açıkladı

THQ Nordic, Gamescom 2018 etkinliği için neler yapacağını açıkladı

Yayımlanan videoyu daha detaylı incelersek yukarıda bahsetmiş olduğumuz her bir kelime Gamescom 2018’de gösterilecek bir oyunu temsil ediyor. Videonun da yardımıyla inceleyecek olursak; daha büyük ibaresi Biomutant, daha ateşli ibaresi Darksiders III, daha soğuk ibaresi Fade of Silence, daha iyi ibaresi Generation Zero, daha hızlı ibaresi Wreckfest, daha acımazsız ve vahşi ibareleri de Townsmen ismindeki bir sanal gerçeklik oyunu için kullanılmış.

Haberler ve duyurular sadece iki dakikalık videodan ibaret değil. THQ Nordic, müşterilerine de bir sürpriz yapmaya çalışıyor. Biomutant, Darksiders III, Fade of Silence, yapımcılığının Avalanche Studios’un üstlendiği Generation Zero stantlarda boy göstereceği kesin fakat bir de görücüye çıkmamış iki adet oyunun da duyurulacağı bilgisi gelmiş durumda. Bu duyurusu yapılmayan oyunlardan birinin 21 Ağustos 2018 tarihinde Gamescom 2018 açılış töreninde açıklanması bekleniyor. Gamescom 2018 etkinliği de 21 Ağustos 2018 ile 25 Ağustos 2018 tarihleri arasında Almanya’da gerçekleşecek.

Oyuncular her ne kadar gözlerini bu açıklanmayan iki oyunun ne olacağına çevirseler de Gamescom 2018 boyunca göreceğimizi bir diğer heyecan verici şey ise elbette Darksiders III’nin ta kendisi. İlk oyunundan Mahşerin Dört Atlısı konseptini benimseyen seri altı senelik uykusundan nihayet uyanıyor. Öncelikle Darksiders serisi, müşterisinin karşısına çıktığı fikir bakımından bile takdire şayan. Mahşerin Dört Atlısı’ndaki üyeleri; beyaz atlı savaşı, kırmızı atlı vebayı, siyah atlı kıtlığı ve soluk atlı ölümü teker teker anlatan dört adet oyun yapma fikre karşımıza çıkıyor. O dönemde bile oldukça riskli bir hamle olmasına rağmen yeşil ışık yakılıyor fakat hayranlarını üçüncü oyun için tamı tamına altı sene bekletiyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.