THQ Nordic, Biomutant hakkında onlarca yeni bilgi yayımladı

THQ Nordic, Biomutant hakkında onlarca yeni bilgi yayımladı

Verilen bilgiler gerçekten çok ilgi çekici.

THQ Nordic; PC, PlayStation 4 ve Xbox One için adeta bir The Legend of Zelda: Breath of the Wild yapmakta. Bu oyunun adı Biomutant ve bugün bir etkinlik sırasında Biomutant için onlarca yeni bilgi yayımlandı. Haberimizi çok uzatmamak adına, girişi kısa kesip, direkt olarak mevzuya giriyoruz efendim. THQ Nordic ekibinden gelen açıklamalara oyunun geliştirici ekibinin adı Experiment 101 ve bu ekipte şu an 20 kişi bulunmakta. Bu 20 kişinin çoğu da daha önce Just Cause serisinde çalışmış olan, profesyonel insanlar. Ayrıca bu oyunun 2015 senesinde geliştirilme sürecine girdiği de yapılan açıklamalar arasında.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

THQ Nordic, Biomutant hakkında onlarca yeni bilgi yayımladı

Tabii Biomutant içerisinde bir de karakterimiz olacak. Açıklamalara göre karakterimizin Strength, Vitality, Charisma, Intellect, Agility ve Luck değerleri bulunacak. İşin en ilginç yanı ise, bu değerler değiştikçe, karakterimizin dış görünüşümüzün değişeceği de söylendi. Mesela Intellect değeri yüksekse, karakterimizin de kafası büyük oluyor. Oyunun içerisinde tabii kullanabileceğimiz silahlar da bulunacak. THQ Nordic ve geliştiricilerin söylediğine göre oyunda silah parçaları toplayıp, bu parçaları birleştirerek yeni silahlar oluşturabileceğiz. Tabii bu silahlar genelde yakın dövüş silahları olacak. Buna karşılık, ateşli silahlar da oyunda olacak.

Geliştirici ekibin şu an söylediğine göre, oyunda topladığınız her parça, parçaların her maddesi, silahta değişiklikler ortaya çıkartabiliyor. Mesela ekibin dediğine göre şu an 500 binden daha fazla silah kombinasyonu bulunmakta.Silahların haricinde, karakterimiz de bir silaha dönüşebiliyor. Oyunun adı Biomutant, oyunun içinde de doğal olarak mutasyon mekanikleri bulunmakta. Karakterimiz, 2 farklı mutasyon tipi ile mutasyon geçirebiliyor. Ayrıca oyunda sizin seyahat anlarınızı kolaylaştıracak ögeler de bulunmakta.

THQ Nordic, Biomutant hakkında onlarca yeni bilgi yayımladı

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Şimdi geldik işin benim için en güzel kısmına: Senaryo. Açıklamalara göre haritanın ortasında dev gibi bir ağaç bulunuyor ve bu ağaç, petroller yüzünden can çekişiyor. Bu ağacın etrafında da 7 bölge bulunuyor. Oyuncular, bu 7 bölgede oynayabiliyor. Yalnız bu 7 bölgenin her biri, birbirinden benzersiz değil. Aralarında çok benzerlik bulunmakta. Ayrıca bu 7 bölgenin farklı mevsimleri oluyor ve sizin bu mevsimlere göre hareket etmeniz gerekiyor. Mesela kış bölgesinde kış mevsimi geldiği zaman, o bölge ölümcül olabiliyor.

THQ Nordic ekibinin açıklamalarına göre Biomutant oyunu tek bir finale de sahip olmayacak. Oyunun 1’den fazla sonu olacak. Bu sonlar, oyun boyunca yaptığımız seçimlere göre değişiklik gösterecek ama temel olarak iyi ve kötü final olarak adlandırılacak bu finaller. İyi finallerde ağaç kurtulmuş olacak, kötü finallerde de ağaç ölmüş olacak. Oyunun yapısı ise The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununa oldukça yakın.


Biomutant
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın