Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 30.08.2016

Hepimizin severek oynadığı This War of Mine’ın yaratıcılarından, yepyeni bir oyun göreceğiz. İnsanların hayatlarını ve zorlu şartlarda nasıl davrandıklarını konu alan oyunlar, her daim ilgi çekici olmuştur. İşte karşınızda; 11 bit studios’un yeni oyunu, Frostpunk.

Hayatta kalma içgüdüsünü ve insanların zorlu şartlar altında neler yapabileceklerini konu alan bu oyun; bizlere, ahlak kavramının ne hale gelebileceğini gösterecek. Toplumun, sınırları zorlandığında neler yapabileceğine tanık olacağız. Oyunun tam olarak neyi anlatacağına dair, herhangi bir bilgimiz bulunmasa da; kaynak yönetimi ve stratejik kararlar içereceğini biliyoruz. 2017 yılında çıkış yapacak olan Frostpunk’ı, muhtemelen sadece PC platformunda göreceğiz; fakat elimizde somut bir kanıt yok.

Oyunun Kreatif Yönetmeni Michal Drozdowski’nin, “Bu, olgun oyuncular için tasarlanmış; gerçekten ciddi ve derin bir oyun. This War of Mine’a bakarak, sınırları olabildiğince zorlamaya çalışıyoruz; fakat yapmak istediklerimizin ötesine geçmiyoruz. İnsan doğasını bir mikroskobun altına koyuyor ve insanların hayatta kalması gerekirse ne olur diye soruyoruz.” şeklindeki açıklaması; gerçekten derin anlamlar içeren, kaliteli bir oyun göreceğimize işaret ediyor. Hemen yukarıdan oyunun ilk videosunu izlemeyi unutmayın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.