Thief’in grafik motoru belli oldu

Thief’in grafik motoru belli oldu

Yeni hırsıza, eski motor...

Yeni nesil konsollar için duyurulan ilk oyunlardan olan Thief hakkında beklenmeyen bir açıklama geldi. Eidos çalışanı, oyunun üreticisi Stephane Roy, Thief’te Unreal Engine 4 değil, Unreal Engine 3‘ün geliştirilmiş bir versiyonunu kullandıklarını açıkladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Thief-040413Stephane Roy sözlerine; “Şunu bilin ki biz oyunu geliştirmeye başladığımızda, Unreal 4 geliştirilme sürecindeydi” diyerek başladı ve Unreal Engine 4‘ü neden kullanamadıklarını açıklamış oldu.

Daha sonra Roy; “Bizim için en önemli konulardan biri araçlar üzerinde kolaylıkla değişiklik yapılabilmesidir. Unreal’ın esneklik yönü çok yüksek” dedi ve ekledi ” Araçları sanatçılar ve dizaynda çalışanlar için olabildiğince geliştirdik. Thief büyük bir oyun. Tasarlanacak çok fazla nesne var. Bu yüzden motorun esnek olması gerekiyor ve bu esneklik Unreal’da çok yüksek” dedi.

Thief  her ne kadar Unreal Engine 4 ile geliştirilmese de serinin hayranları için halen merakla beklenen bir oyun. İlerde gelecek olan oyun içi görüntüler ve video ile Unreal Engine 3‘ün yeterli olup olmadığını bizlere gösterecek.

Bunların dışında Square-Enix oyunun yeni nesil versiyonun PC ile aynı kalitede olacağını belirtti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Thief  gelecek yıl PC, PlayStation 4 ve “diğer yeni nesil platformlara” çıkışını yapacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.