The Wolf Among Us 2, 2019 yılına ertelendi

The Wolf Among Us 2, 2019 yılına ertelendi

İkinci sezon için bir süre daha beklemeniz gerekiyor.

Geçtiğimiz yıl SDCC sırasında duyurulan yeni Wolf Among Us sezonu için bir süre daha beklememiz gerektiği ortaya çıktı. The Wolf Among Us 2, oyun deneyiminin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için 2019 yılına ertelendi. Oyunun ikinci sezonu, ertelenmediği takdirde 2018 yılının sonlarına doğru çıkış yapacaktı.

The Wolf Among Us 2, 2019 yılına ertelendi

Geliştiriciler tarafından yapılan açıklama ile birlikte PC, konsollar, Mac ve mobil cihazlar için çıkış yapacak oyunun ertelendiği duyuruldu. Telltale tarafından geliştirilen The Wolf Among Us, ilginç bir hikaye anlatımına sahip olması ve olay örgüsü ile öne çıkıyordu. Oyuncuların ikinci sezonu istekle beklemesinin sebebi de tam olarak bu olarak tanımlanıyor.

Geliştiriciler, yaptıkları açıklamada “şirkette yaşanan temel değişimlerin” ertelemeye sebep olduğunu belirttiler. Telltale games içerisinde yaşanan bir durumun oyunu etkileyecek hale gelmesi, geliştirilme sürecinde de bir sıkıntı olabileceğine işaret ettiği düşünülebilir. Sonuçta sıkıntılar yaşamasına rağmen oyunlarını canlı tutmayı başaran pek çok stüdyo bulunuyor.

Açıklamanın devamında, oyunculardan istenen fazla zamanın pek çok amaç uğuruna kullanılacağı söyleniyor. Özellikle “Fazladan zamanımız olması yalnızca kalite ve deneyim üzerinde çalışmamızı sağlamayacak, aynı zamanda tamamen özel bir oyun yaratmamıza da yardımcı olacak.” açıklaması, duyuruyu özetliyor diyebiliriz.

The Wolf Among Us 2 neden ertelendi?

Telltale Games tarafından The Wolf Among Us serisine verilen değerin karşılığını vermek istedikleri belirtiliyor. Yani oyunun tahmin edilen geliştirilme süreci aşılmış olabilir. Oyun, 2019 yılının başına ertelendiği takdirde uzun bir zaman farkı oluşturmayacaktır. Geliştirilme sürecinden kaynaklı bir erteleme, oyunculara olumlu sonuçlar ile geri dönebileceğinden duruma pozitif bakmak gerekiyor.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın