The Witcher serisi, bu güne kadar toplam 25 milyondan fazla sattı

The Witcher serisi, bu güne kadar toplam 25 milyondan fazla sattı

CD Projekt resmi açıklamayı gerçekleştirdi.

The Witcher serisi ile oyuncuların kalbinde bir taht kuran ve şu sıralarda da Cyberpunk 2077 isimli yeni bir rol yapma oyunu üzerinde çalışan CD Projekt, resmi internet siteleri üzerinden bir açıklama yaptı ve The Witcher serisinin bu güne kadar 25 milyondan fazla sattığını duyurdu. CD Projekt cephesinden gelen açıklamaya göre şirket, 2016 senesinde 251 milyon PLN net kazanç sağladı. Bu kazançlara, tam zamanlı olarak baktığımız zaman ise 584 milyon PLN olduğunu görüyoruz. Yani şirket, oldukça kazançlı bir yaşam sürdürmüş gibi görünüyor. 1 senede 6 milyar dolar kazanç sağlayan Activision Blizzard değil tabii CD Projekt fakat Activision Blizzard ekibinin de bu kazançları mikro ödemeler ve bol ek paketler ile elde ettiğini hatırlatmak lazım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

The Witcher serisi, bu güne kadar toplam 25 milyondan fazla sattı

CD Projekt, açıklamalarının devamında The Witcher serisine değindi ve serinin son oyunu olan The Witcher 3: Wild Hunt yapıtının, 1 buçuk sene içerisinde kendilerine 1 milyon PLN kazandırdığını belirtti. Peki, para bir yana, seri toplam kaç adet sattı? Ekibin bu soruya da bir cevabı var. Açıklamalara göre, bahsettiğimiz bu popüler rol yapma oyunu serisi, bu güne kadar 25 milyondan fazla satmayı başardı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Mayıs 2016 tarihinde piyasaya sürülen Blood and Wine genişletme paketi ile büyük bir başarı yakaladıklarını belirten ekip, kazandıkları paraların Cyberpunk 2077 ve GWENT: The Witcher Card Game oyunları için oldukça önemli olduğunu da belirtti. GWENT: The Witcher Card Game demişken, CD Projekt, bu oyun için bir çıkış tarihi aralığı da verdi. Şirket tarafından verilen çıkış tarihi aralığı ise 2017 senesinin ikinci yarısıydı. Yani Haziran 2017 ile Aralık 2017 arasında bir zamanda çıkacak bu merakla beklenen kart oyunu.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Yakın zamanda resmi duyurusu gerçekleştirilmiş olan Destiny 2 hakkında bildiğimiz her şeye de mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.