The Witcher serisi, Netflix ile dizi oluyor

The Witcher serisi, Netflix ile dizi oluyor

Haydi hayırlı olsun.

The Witcher serisi birkaç farklı alanda oldukça popüler. Bu alanlar da zaten kitap ve video oyunu. İlk olarak kitap olarak karşımıza çıkan bu seri, daha sonrasında oyuna çevrilmişti. Şimdi de TV dizisi oluyor. Herhalde TV dizisinden sonra da The Witcher filmi göreceğiz. Ardından tiyatro oyunları ve çok daha fazlası… Her neyse, bu seri yapılan yeni bir duyuruya göre Netflix drama serisi olacak. Bu seri, Platige Image S.A. tarafından yapılacak. Platige Image S.A., CG yapıtları ile tanınıyor. Bu yüzden yapılacak olan bu seriyi de CG tadında düşünebiliriz sanırım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

The Witcher serisi, Netflix ile dizi oluyor

Bu seriyi dünyaya getiren, asıl kitapların yazarı olan Andrzej Sapkowski ise, “Benim hikayelerimin Netflix tarafından tekrar yapılıyor olması beni çok memnun etti. 30 sene boyunca yazarak hayata getirdiğim bu seri, Netflix ile ana kaynağına bağlı olarak sunulacak.” dedi yaptığı resmi bir açıklamada. Serinin yazarının bu şekilde bir açıklama yapmasının nedeni ise, bu ismin, drama dizisinde bir role sahip olması. Andrzej Sapkowski, kreatif danışman olarak dizide yer alacak. Zaten dizide herhangi bir rolü olmasaydı, herhalde video oyunlarına attığı gibi bu dramaya da çamur atmaya çalışırdı muhtemelen.

Netflix ile dizi olacak The Witcher serisi, The Mummy ve The Expanse yapıtları ile tanınmış olan Sean Daniel ve Jason Brown yapılacak. Daha doğrusu, bu iki isim, dizinin yapımcı rolünde olacak. Fakat dediğimiz gibi, ortaya nasıl bir şey çıkacağını bilmiyoruz. Platige Image S.A., CG yapıtları ile tanınan, işinde oldukça iyi olan bir firma. Bu yüzden, bu dizinin de CG olacak olması, çok büyük bir ihtimal. Son olarak belirtelim, Platige Image S.A. daha önce The Witcher oyunları için CG kalitesinde sinematik de yapmıştı.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.