The Witcher 3: Wild Hunt, neredeyse 10 milyona ulaştı!

The Witcher 3: Wild Hunt, neredeyse 10 milyona ulaştı!

PC oyunculuğunun ölmediği, bir kez daha kanıtlandı.

Geçtiğimiz yılın en iyi oyunlarından olan The Witcher 3: Wild Hunt hatırlayacağınız üzere, neredeyse alınabilecek bütün ödülleri almıştı. Blood and Wine gibi başarılı içerik paketleriyle desteklenen oyun, hala oynanmaya ve satın alınmaya devam ediyor olacak ki, 10 milyon barajına epey yaklaşmış.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

The_Witcher_3_mod_contest[1]

InfoShare 2016 festivalinde Artur Kurasinski tarafından yapılan bir röportaja katılan CD Projekt RED’in CEO’su Marcin Iwinski, oyunların satışları hakkında sorulan bir soruya, The Witcher sersinin, genel olarak 20 milyon sattığı ve bu rakamların neredeyse yarısını son oyunun oluşturduğu cevabını verdi. Özellikle The Witcher 3: Wild Hunt’da herhangi bir kopya koruma sistemi bulunduramadıklarından da bahseden ünlü isim, istendiği takdirde oyunun bir hafıza kartıyla paylaşılabileceğini ama buna rağmen insanların bu yöntemi tercih etmediklerini ve 10 milyona yakın bir satış rakamına ulaşabildiklerini yeniledi.

Bu arada The Witcher 3: Wild Hunt’ın en büyük satış rakamlarının PC platformunda olduğunu, hatta Steam üzerinde neredeyse 2 milyona ulaştığı da verilen bilgiler arasındaydı. Üstelik bu rakamlara GOG üzerinden yapılan satışlar da dahil değil. Verilen bu bilgiler ışığında, oyunculara çile çektiren kopya koruma sistemlerinin aslında bu kadar da gerekli olmadığını ve PC oyunculuğunun kesinlikle ölmediğini söylesek çok da yanılmış olmayız herhalde. Açıkçası konsol ömürlerinin kısalması ve bilgisayar gibi konsollara da yükseltme sistemlerinin yolda olduğunu düşünürsek, (PlayStation NEO gibi) PC platformunun ilerleyen günlerde daha da güçleneceğini bekleyebiliriz. Ayrıca, yaklaşık yarım saat uzunluğunda olan röportajın, tamamına da buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.