Menü
https://leadergamer.com.tr/siber-suclular-minecraft/
The Sims 4 20 Nisan 2017 10:46

The Sims 4 için seks modları yapan mod geliştiricisi, ayda 4 bin dolar kazanıyor

Bir an önce mod yapmayı öğrenmek lazım.


The Sims 4 sayesinde, gerçek hayatta açılamadığımız kadınla evlendik. Azrail ile arkadaş olduk. Yeri geldi, gerçek anlamda gülmekten öldük. Hayalet olduk, yaşayan diğer insanlarla sevgili olduk. Küçük havuzlarda, kapısız odalarda sevmediğimiz karakterleri hapsettik, öldürdük. Yani The Sims 4 ile birçok farklı şey yaptık. Hayatın bir parçası olduğu gibi, bu oyunun da bir parçasıydı seks. Fakat birçok oyuncuya göre oyundaki bu cinsellik ögeleri yeterli değildi. Oyunda geriye kalan her şey çok gerçekçi olduğu gibi, cinsellik de gerçekçi olmalıydı, değil mi? Bu yüzden mod yapımcıları devreye girdi ve oyuncuların hayalini, gerçek yaptı.

The Sims 4 için seks modları yapan mod geliştiricisi, ayda 4 bin dolar kazanıyor

Turbodriver isimli bir mod yapımcısı, 2016 senesini sadece The Sims 4 için seks modları yaparak geçirdi. WickedWhims isimli bu mod serisi, oyuna ciddi anlamda erotik ögeler ekledi. Bu mod, oyuna tam olarak neler ekledi, şu an açık açık söylemek istemiyoruz fakat aklınıza gelebilecek her şey var. Tabii oyuncular da böyle bir moda inanılmaz bir ilgi gösterdi. Bu ilgi, mod geliştiricisine de yansıdı. Öyle ki, bu mod geliştiricisinin Patreon sayfasına göre, kendisi ayda tam $4,177 kazanıyor. Tam 1006 destekçiye sahip olan bu mod geliştiricisi, mod içeriği için destekçilerinden de fikir alıyor. Böylece, takipçilerinin özel fantezileri, oyun içerisine de aktarılabiliyor zaman zaman.

Peki, mod geliştirerek ayda 4 bin dolar kazanmak çok mu kolay? Mod geliştiricisine göre hiç kolay değil çünkü en başta kendisinin referans alabileceği hiçbir mod bulunmuyordu ve bu yüzden sıfırdan yapmak zorunda kaldı bu işi. Kendisinin de mod bilgisi çok fazla olmadığı içi başlarda, zorlandı tabii. Sıfırdan kod programlamayı öğrenen bu kişi, dikkatleri de çekti tabii modu ile. Sadece basının değil, The Sims 4 oyununun dağıtımcısı olan EA bile kendisine ulaştı. EA, bazı isim haklarından ötürü ve oyuncuların, bu modu resmi bir şey sanmaması için mod geliştiricisini uyardı ve modun ismi değiştirildi.

Yani, ne diyebiliriz efendim? Sıfırdan kod programlamayı öğrenmek, ilk mod ile herkesin dikkatini çekmek kolay bir iş değil. Ayda 4 bin dolar kazanmak da, kendisini oldukça rahatlatıyordur. Bu modun sürekli olarak güncel tutulduğunu göz önünde bulundurursak ve mod kullanıcılarının fikirlerinin önemsendiğini de sizlere söylersek, sanıyoruz ki mod geliştiricisinin aldığı parayı çok görmeyiz. Her şeye rağmen, bizim de mod yapmayı öğrenmemiz gerekiyor sanırım.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Kaan GEZER Editör