Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.05.2023

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Hylian Shield oyundaki en güçlü ve en dayanıklı kalkan olabilir. İyi haber şu ki, onu ele geçirmek için oyunun henüz başlarında olmanız da yeterli. Rehberimiz onu nasıl bulacağınızı ve sunduğu avantajları açıklayacak. Bu yüzden, şimdi detaylara geçelim, lafı daha fazla uzatmadan. Zira, tam olarak bu yüzden buradayız.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Hylian Shield nerede?

Tears of the Kingdom'da Lookout Landing Skyview Tower'ın kilidi açıldığında, Hylian Shield Hyrule Castle Docks'ta bulunabilir. Mesele şu ki, onu oyunun başlarında bile elde edebilirsiniz. Great Sky Island'dan ayrılmak ve Captain Hoz ile konuştuktan sonra Lookout Landing Skyview Tower'ın kilidini açmak dışında başka bir görev gereksinimi yoktur. Artık ilk Skyview Tower'ınıza erişiminiz olduğuna göre, dışarı çıkıp gerekli eşyayı alabilirsiniz. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Hylian Shield için yapmanız gerekenler:

  • Bir Fire Fruit ve en az bir yayınız olduğundan emin olun. Bunun yerine odun ve çakmaktaşı gibi bir ateş başlatma cihazınız da olsun.
  • Lookout Landing'deki fırlatma rampasını kullanarak gökyüzünde süzülün. Burada, uzaktaki yüzen Hyrule Castle'a olabildiğince yakın bir yere inmek isteyeceksiniz.
  • Henüz mümkün değilse endişelenmeyin. Ayrıca, kalenin arkasındaki çimenli yamaçlardan birine, tercihen kuzey yamacına inmenizi tavsiye ederiz. Hiçbir koşul altında Uçurum'un içine tamamen dalmamalısınız.
  • Kalenin kuzey bölümünün dış kısmında bir rıhtım konumu işareti görmelisiniz. Devam edin ve oraya doğru süzülün, bir mağara girişi göreceksiniz.
  • Bölgeye vardığınızda, dışarı sızan Gloom'a sıvısına dikkat edin. Çünkü maksimum kalplerinizi kilitleyecek ve iyileşmelerini engelleyecektir. Ya bir yatakta dinlenmeli ya da dışarıda güneşli bir yere gitmelisiniz.

 

Her halükarda, rıhtımın iç tarafında yukarı doğru çıkan basamaklar var. İnişte büyükçe bir mangal görebilirsiniz. Fire Fruit'i okunuza takabilmeniz için yayınızı çıkarmanızı tavsiye ederiz. Alternatif olarak, ateşi yakmak için farklı öğeler kullanabilirsiniz, örneğin Wood ve Flint'i kurup ateş yakmak için onlara vurmak gibi. Mangal yanar yanmaz bir sandık belirecektir. Açtığınızda Hylian Shield içinde olacak.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Hylian Shield istatistikler

Hylian Shield, muhteşem +90 savunma istatistiği sayesinde oyundaki en iyi kalkandır. Çok sayıda darbe alacak kadar güçlüdür. Yine de bunun düşmanın ne kadar güçlü olduğuna bağlı olduğu konusunda sizi uyarıyoruz. Bir Bokoblin'in savunmanızı delip geçmesi sonsuza kadar sürse de, devasa bir boss yine de canınızı yakacaktır.

Başka tavsiyeleriniz var mı?

Umarız Zelda Tears of the Kingdom'la ilgili olarak bu rehber yazımız size faydalı olmuştur. Elbette, sizler için daha başka tavsiyelerimiz de var. Ayrıca, sitemiz üzerinde, sizler için rehber yazıları hazırladık. Hatta, hazırlamaya da devam ediyoruz. Siz de, şimdi bütün rehber yazılarımızı görmek isterseniz, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom rehber ana sayfası sizin için demektir. Zira, bütün The Legend of Zelda Tears of the Kingdom yazılarımızı burada listeledik. Şimdi, oyunun tadını çıkarırken iyi eğlenceler dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.