avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 28.04.2019

Nintendo Switch platformu ile birlikte çıkışını gerçekleştiren The Legend of Zelda Breath of the Wild, bildiğiniz üzere birçok oyuncu tarafından fazlasıyla beğenilerek oynanmakta olan bir yapım. Nintendo ekibi nasıl bir oyun yapmışsa, tekrar tekrar oynanabilirliği fazlasıyla yüksek olmuş. Daha önceden ele geçirdiğiniz kampları, zindanları, bu sefer farklı şekilde ele geçirmek, açık dünyasında Epona ile gezmek ve daha birçok güzel şey bulunuyor. Şimdi ise, bütün bunların üstüne bir de The Legend of Zelda Breath of the Wild FPS modu eklendi. Tabii, bu sadece PC platformunu kullanmakta olan oyuncular için kullanılabilir bir şey.

The Legend of Zelda Breath of the Wild FPS modu ile oyun tecrübesi değişiyor

The Legend of Zelda Breath of the Wild FPS modu ile ilgili olarak hemen yukarıda bir video paylaştık sizlerle. Nintendo Wii U emülatörü sayesinde PC üzerinde oynanabilir durumda olan The Legend of Zelda Breath of the Wild, 4K 60 FPS’lik bir performans ile sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. CEMU isimli bu emülatör aracılığıyla kullanabileceğiniz ve bu haberimize konuk olmuş olan mod sayesinde, oyun tecrübeniz de bir hayli değişmekte. Zaten, neler yapılabildiğini ve oyunun nasıl değiştiğini, hemen yukarıdaki videoda görmeniz mümkün.

The Legend of Zelda Breath of the Wild FPS modu hazırlanırken, aslında gerçekten her şey düşünülmüş. Sebebini soracak olursanız, hemen anlatalım. Videoyu izlediyseniz, fark etmişsinizdir zaten. Bazı durumlarda oyun FPS modundan çıkıyor ve eski haline dönüyor. Link ile düşmanlarınızı kılıçtan geçireceğiniz zaman, karşınızda birden fazla düşman varsa eğer, oyunu eski haline bir tuş ile getirerek daha iyi çevre hakimiyetiniz olabiliyor. Tabii, dilerseniz de FPS modunda düşmanlarınızı doğrayabiliyorsunuz. Bir de, tırmanış esnasında eski haline dönmekte. Bunun sebebi de, tırmandığınız yeri daha iyi görebilmeniz için.

Haberimize konuk olan modun FOV ayarları ile de geldiğini belirtmekte fayda var. FOV, kısaca Field of View demek. Yani, görüş alanı. 3 farklı görüş alanı ile birlikte, size en uygun olan açıyı yakalama şansı da sunulmuş. Eğer elinizde CEMU varsa ve The Legend of Zelda Breath of the Wild FPS modunu kullanarak oyun tecrübenizi yenilemek istiyorsanız, sizleri modu indirebileceğiniz yere alalım. Buraya tıklayarak, haberimizde sizlere bahsetmiş olduğumuz modu indirebilir ve kurup oynamaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.