The Last of Us, Unreal Engine 4 ile yapılsaydı böyle olacaktı

The Last of Us, Unreal Engine 4 ile yapılsaydı böyle olacaktı

Bayağı hoş görünüyor bu çalışmalar.

PlayStation 3 ve PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirmiş olan The Last of Us, birçok PC oyuncusunun ağzını açık bırakmıştı. Konsol sattırabilecek kapasiteye sahip oyunlardan bir tanesi olan The Last of Us, PlayStation markasına ait olduğu için PC ve diğer platformları pas geçmişti. Peki, ya The Last of Us, PC için çıkmış olsaydı? Oyun nasıl görünürdü sınırsız PC gücü ile? Bu sorunun cevabını bizlere 3D sanatçılarından olan ajester veriyor öncelikle. Polycount üyelerinden olan ajester, Unreal Engine 4.16 çıkışı ile birlikte Ellie karakterinin odasını baştan yarattı. Ajester, bu odayı oluştururken John Sweeney tarafından yapılmış olan bir konsept çalışmadan esinlendi. Dilerseniz bu odayı, sizler de hemen aşağıdaki görselden görebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

The Last of Us, Unreal Engine 4 ile yapılsaydı böyle olacaktı

Polycount üyelerinden olan ajester haricinde, bir de YouTube üzerinden Maverick isimli bir içerik üreticisi video paylaştı. Paylaşılan bu video da The Last of Us hakkındaydı. Maverick, bu videosunda Unreal Engine 4 oyun motorunun ışıklandırma gücünü gösterebilmek için ilk oyundaki bölümlerden bir tanesini hazırlamış. Tabii ki hazırlanan bölüm, oyundaki ile bire bir aynı değil. Sadece örnek alınmış. Fakat bu bile bizlere Unreal Engine 4 gücünü, The Last of Us oyununun PC sürümünün nasıl olabileceğini göstermeye yetiyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.