Menü
https://leadergamer.com.tr/playstation-4-pronun-gercek-gucu-egx-2016da-gosterilecek/

The Last of Us Remastered, PlayStation 4 Pro konsolunda doğal 4K çözünürlükte çalışabilir

Eğer öyle bir şey olursa, oyuncular The Last of Us’a geri dönecektir.


FPS testleri, ekran kartı karşılaştırmaları ve konsol analizleri ile ün salmış olan Digital Foundry editörlerinden Richard Leadbetter, yaptığı yeni bir açıklamada The Last of Us Remastered oyununun PlayStation 4 Pro üzerinde doğal 4K çözünürlüğünde, 30 FPS değerinde çalışabileceğini açıkladı. İlk olarak PlayStation 3’te, ardından yenilenmiş hali ile PlayStation 4’te gördüğümüz The Last of Us, şimdi de doğal 4K çözünürlük ile PlayStation 4 Pro’ya geliyor olabilir mi gerçekten?

The Last of Us Remastered

PlayStation Meeting etkinliğine katılmış olan Richard Leadbetter, söylediğine göre bir Naughty Dog çalışanı ile konuşmuş ve bu çalışan, The Last of Us Remastered’ın 30 FPS modunun PlayStation 4 Pro üzerinde 4K çözünürlükte çalışabileceğini söylemiş. Buradaki 4K çözünürlük, “upscale” yöntemi ile elde edilen çözünürlük değil, direkt olarak doğal 4K çözünürlük efendim. PlayStation Meeting 2016 sırasında gördüğümüz The Last of Us görüntülerinin 4K olduğunu fakat “upscale” yöntemi ile elde edildiğini belirten Naughty Dog, oyunu PlayStation 4 Pro için çıkarttıklarında doğal 4K çözünürlüğe ulaşabileceklerini belirtti.

Naughty Dog çalışanı bu kadarı ile kalmadı ve sözlerine, “PlayStation 4 Pro çıkışını gerçekleştirdiğinde oyuncular birçok oyunu doğal 4K çözünürlükte oynayabilecek.” şeklinde devam etti. Ayrıca açıklamalara göre The Last of Us Remastered’ın 60 FPS modu da yeni konsolda daha stabil ve görsel olarak çok daha etkili çalışacak. HDR desteğinden bahsetmiyoruz bile efendim.

Böylece öğrenmiş olduk ki, PlayStation 4 Pro çıkışını gerçekleştirdiği zaman en az 2 adet oyun doğal 4K çözünürlükte çalışabilecek. Bu oyunlardan ilki, The Elder Scrolls Online. Diğeri ise, bu haberde bahsetmiş olduğumuz The Last of Us.

PlayStation 4 Pro almak için 5 neden

Kaan GEZER Editör