Uncharted: The Lost Legacy ve The Last of Us Part II, Naughty Dog ekibinin şimdilik tek planları

Uncharted: The Lost Legacy ve The Last of Us Part II, Naughty Dog ekibinin şimdilik tek planları

Naughty Dog, bu iki oyundan sonra neler yapacağını henüz planlamadı.

Eğer bir PlayStation oyuncusuysanız, Naughty Dog ekibini mutlaka tanıyorsunuzdur. Çünkü bu ekip, PlayStation konsoluna birbirinden güzel oyunlar kazandırdı. En güncel örneklerden bahsedelim: Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu ve The Last of Us Remastered. Bu iki yapıt da PlayStation 4 için çıkmıştı ve oyuncular tarafından inanılmaz büyük bir ilgi ile karşılanmıştı. Peki, Naughty Dog şu sıralar ne yapıyor? Kendileri şu an Uncharted: The Lost Legacy isimli bir senaryo genişletme paketi üzerinde ve The Last of Us Part II isimli yepyeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Yani PlayStation 4 oyuncularına yine mükemmel şeyler bekliyor. Peki, bu iki oyundan sonra neler olacak? İşte bu sorunun cevabını kimse bilmiyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Uncharted: The Lost Legacy ve The Last of Us Part II, Naughty Dog ekibinin şimdilik tek planları

Game Informer ile röportaj gerçekleştiren Naughty Dog patronu, gelecek planları hakkında ve Uncharted: The Lost Legacy ve The Last of Us Part II oyunları hakkında, “Çok uzağı planlamıyoruz. Oyun yapmak oldukça zor ve bizler, elimizdekine odaklanmak istiyoruz. Uncharted serisini bu şekilde genişletmek, sürekli farklı karakterlerin hikayelerini anlatmak istemiyoruz. Bir yandan da, Chloe Frazer karakterinin hikayesini, sizlere sunmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz.” dedi öncelikle.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bu açıklamaların ardından Naughty Dog patronu, biraz eskiye döndü ve The Last of Us ile Uncharted 3: Drake’s Deception oyunlarını aynı anda geliştirdikleri zamandan bahsetti. Evan Wells, “The Last of Us zamanında, ekibimizin ikiye bölünüp çalışması çok ciddi bir olaydı. Birçok çalışan alıp, oldukça güçlü 2 ekip kurmak için ayaklandık. Geliştirilme sürecinin ihtiyaçları, çalışanların beklentileri ve diğer birçok şey, ikiye ayrılmamızı neredeyse imkansız kıldı. Sonucunda ise 1 tam takım ve 1 çeyrek takım olarak kaldık. Geliştirilme süreci o şekilde devam etti.” dedi bu konuda.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Yakın zamanda resmi duyurusu gerçekleştirilmiş olan Destiny 2 hakkında bildiğimiz her şeye de mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.