Yeni The Last of Us Part II videosunda gösterilen karakterlerin detayları açıklandı

Yeni The Last of Us Part II videosunda gösterilen karakterlerin detayları açıklandı

Kim o gizemli kadın?

Dün yayımlanan yeni The Last of Us Part II videosu bizler de dahil olmak üzere herkesin aklını aldı. Video oldukça başarılıydı. Hem anlatım olarak, hem şiddet olarak, hem de o klasik The Last of Us duygusu olarak bayağı bir kusursuzdu yani. Fakat videoda gösterilen hiçbir karakteri tanımıyorduk. Bugün ise oyunun geliştirici ekibi, Twitter hesabı üzerinden 4 karakterin de ismini ve bu karakterlerin kimler tarafından seslendirildiklerini açıkladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

The Last of Us Part II

The Last of Us Part II videosundan ilk açıklanan karakter Yara idi. Yara, Victoria Grace tarafından seslendirilen bir karakter. Lev ise Ian Alexander tarafından seslendiriliyor. Eğer The OA serisini izlediyseniz bu ismi mutlaka tanıyorsunuzdur çünkü Ian Alexander o seride Buck Vu idi. Bir de videodaki kötü karakterin kim olduğu açıklandı. Bu karakterin adı Emily ve Emily, Emily Swallow tarafından seslendiriliyor. Emily Swallow ismini de mutlaka The Mentalist, Supernatural ve Castlevania serilerinden tanıyorsunzudur. Yalnız Emily Swallow muhtemelen oyunda tam bir role sahip değil çünkü geliştirici ekip o ismi konuk oyuncu olarak tanıttı.

Son olarak Laura Bailey ise videodaki muhtemelen Ellie’nin annesi. Geliştirici ekip ne yazık ki o karakterin oyun içerisindeki ismini vermedi çünkü kendisi oldukça önemli bir karakter ve muhtemelen isim verilirse, bütün sır bozulacak. Fakat bu şekilde gizli tutulduğunda ise kendisinin direkt olarak Ellie’nin annesi olduğunu anlayabiliyoruz. Her neyse, muhtemel Ellie’nin annesi Laura Bailey tarafından seslendiriliyor. Laura Bailey ise daha önce Middle-earth: Shadow of War, Knack 2, Uncharted 4: A Thief’s End, Uncharted: The Lost Legacy, Batman: The Enemy Within, Farpoint, Injustice 2, Gears of War 4 ve World of Warcraft: Legion oyunlarında yer almıştı. Tabii ki kendisinin yer aldığı oyun sayısı bundan kat ve kat daha fazla.

İşin ilginç kısmı ise benim bu karakteri direkt olarak Ashley Johnson’a benzetmiş olmam. Eğer bilmiyorsanız, Ashley Johnson hem ilk oyunda, hem de bu oyunda Ellie karakterini seslendirmişti. Ayrıca Ellie’nin neredeyse tüm hareket yakalama seansını Ashley Johnson gerçekleştirmişti. Hatta ilk oyundaki Ellie karakterinin modeli de Ashley Johnson’dan izler taşıyor. Fakat tamamen Ashley Johnson ile aynı değil tabii ki. Şimdi bu yeni videoda gösterilen gizemli karakter direkt olarak Ashley Johnson ile aynı olunca, o gizemli karakterin Ellie’nin annesi olma olasılığı %100’e çıkıyor. Çünkü eğer o karakter gerçekten Ellie’nin annesi ise model olarak Ashley Johnson’ın kullanılması gerekiyor zaten. Çünkü dediğimiz gibi, ilk oyundaki Ellie modeli de Ashley Johnson’dan izler taşıyor. Yani iki model arasında en doğal şekilde anne-kız ilişkisi kurmak için böyle bir yol seçilmiş olabilir. Tabii ben de kör olabilirim. Ashley Johnson ile o gizemli karakter arasında hiçbir benzerlik yok, kör müsün admin kardeş derseniz, hiç şaşırmayacağım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar listelerimize göz atabilirsiniz. Çünkü önümüzdeki günlerde, haftalarda ve aylarda bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi Ubisoft ekibinden gelen sürpriz bir oyunun inceleme yazısı ile tanıştıralım: Assassin’s Creed Origins inceleme.

Son olarak, ülkemize yeni girmiş ve dünya çapında da oldukça sevilen Black Desert Online oyunu hakkında her şeye ulaşabilmek için Black Desert Online rehberi, ipuçları, hızlı seviye atlama ve daha fazlası yazımıza göz atabilirsiniz. Tabii bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.