Menü
https://leadergamer.com.tr/dead-rising-4-cikiyor/
The Last of Us Part II 5 Aralık 2016 13:10

The Last of Us: Part II’daki Ellie’nin dövmeleri açıklandı

Naughty Dog, Ellie’nin kolundaki dövmelerin nasıl oluştuğunu açıkladı. Oldukça ilginç ve eğlenceli bir hikaye varmış arkasında.


The Last of Us: Part II oldukça sürpriz bir şekilde, PlayStation Experience 2016 sırasında duyuruldu. Bu duyuru, bir video ile yapıldı ve oyuncular resmen çıldırdı bu video ile. Fakat bu video sadece basit bir şekilde izlenmedi, incelendi de. Bu noktada ise Ellie’nin kolundaki dövmeler, tüm oyuncuların dikkatini çekti. Oyunun geliştiricileri ise, oyuncuları çok fazla merakta bırakmak istemedi ve Naughty Dog, Ellie’nin kolundaki dövmelerin nasıl oluştuğunu açıkladı. Oldukça ilginç ve eğlenceli bir hikaye varmış arkasında.

The Last of Us: Part II

Sizlerin de yukarıdaki Twitter gönderisinde görebileceği bu dövme, bir sanatçı olan Natalie Hall tarafından tasarlandı. Zaten yukarıdaki gönderi de bu sanatçıya ait. Fakat Natalie Hall, sadece dövmeyi tasarlamakla kalmadı. Geliştirici ekip, bu sanatçının kolunu o kadar sevdi ki, Ellie’nin kol modeli olarak Natalie Hall’un kolu kullanıldı. Bu durumu ise Neil Druckmann, hemen aşağıdan görebileceğiniz Twitter gönderisinde, “Ellie’nin dövmesini Natalie Hall tasarladı ve sonunda, Ellie’nin kol modeli olarak onu kullandık. Yoğun ve yepyeni bir el tarama işlemi gerçekleştirdik.” şeklinde anlattı.

ekran-alintisi

Ellie’nin yeni dövmesi hakkında paylaşılan bilgiler, bu kadarı ile sınırlı kalmadı tabii ki. Tasarlanan bu dövme, oyuna geçirilmeden önce oyunun arayüz tasarımcısı olan Alexandria Neonakis üzerinde test edilmiş. Bahsettiğimiz bu durumu da, hemen aşağıdaki Twitter gönderisinden görebiliriz. Görülen o ki geliştirici ekip, The Last of Us: Part II’deki her detayı oldukça önemsemiş. Hoş, belki de o dövme sadece basit bir detay değildir ve oyun içerisinde büyük bir yer kaplıyordur, önemlidir. Kim bilir?

ekran-alintisi

The Last of Us: Part II’daki Ellie’nin dövmeleri hakkında yapılan açıklamalar şimdilik bu kadarı ile sınırlı sevgili okurlar. Geliştirici ekip son olarak, kendilerinin PlayStation Experience 2016 standlarında satılan bir posteri, dijital olarak paylaştı yine Twitter üzerinden. Bu posterin özelliği ile, haberimizde bahsettiğimiz dövme tasarımını üstünde taşıyor olması. Bahsettiğimiz bu postere de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. Ayrıca yorumlar kısmında Ellie’nin bu dövmesi hakkında veya genel olarak tüm oyun hakkında yapacağınız yorumları da merakla bekliyor olacağız. En güncel The Last of Us: Part II haberleri için Leadergamer’ı takip etmeye devam edin!

cyyf1lewiamgkgi

Kaan GEZER Editör