Menü
https://leadergamer.com.tr/gamer-deals-fallout-4-fifa-17-forza-horizon-3/

The Last of Us Part II

Yapımcı Naughty Dog
Dağıtımcı Sony Interactive Entertainment
Tür
Çıkış Tarihi TBA
The Last of Us Part II 15 Nisan 2017 14:16

The Last of Us Part II, at sırtında silah kullanımına izin verebilir

Acaba oyun içerisinde daha geniş, yarı-açık dünya bir yapıya mı sahip olacağız?


Twitter, bitirmeye hazırlandığımız bu hafta içerisinde inanılmaz heyecanlı bir yerdi The Last of Us Part II bekleyenler için. Çünkü The Last of Us Part II ekibinden Neil Druckmann ve Ashley Johnson, inanılmaz aktifti bu sosyal medya sitesi üzerinden. Bu aktiflik sayesinde de zaten oyun hakkında yepyeni bilgilere sahip olmuş olabiliriz. Dilerseniz haberimizin girişini uzatmadan, gözümüze çarpan ilk şeyden bahsedelim.

Sizlerin de yukarıdan görebileceği bu Twitter gönderisi, ekibin kreatif yönetmeni ve yazarı tarafından paylaşıldı. Gönderide bulunan görsel ise en çok ilgi çeken şey oldu. Çünkü bu görselde Westworld ile ün salan Halley Gross bulunuyordu. Biliyorsunuz, Halley Gross hakkında daha önce bir haber yapmıştık ve bu ismin, oyunun geliştirilme sürecine dahil edildiğini rapor etmiştik. Halley Gross, bu projede Neil Druckmann’a yardım ediyor. Yani bilinen aktif bir rolü yok oyun içerisinde, bir karakter olarak. Fakat paylaşılan bu görselde, kendisi bir atın üzerinde görünüyor ve silahla çılgın bir poz veriyor. Bu, bizlere bir ipucu olabilir ve The Last of Us Part II, at sırtında silah kullanımına izin verebilir.

İşin daha da ilginç kısmı ise aynı gönderide saklı. Eğer paylaşılan bu görselde, atın arkasına doğru bakarsanız açık mavi bir obje göreceksiniz. İşte o obje, daha da yakından bakarsanız, bir bebek. Oyunun hareket yakalama stüdyosunda, muhtemelen The Last of Us Part II için sahneler çekilirken, orada o oyuncak bebek ne yapıyordu, bilemiyoruz. Oyun içerisinde belki bir sahnesi bulunuyor olabilir fakat bu nasıl bir sahne olabilir? Belki de Ellie’nin bebekliğine şahitlik yapabiliriz. Bu konu hakkında ne yazık ki henüz hiçbir şey bilmiyoruz.

Peki, biz o hareket yakalama stüdyosunda aktif olarak The Last of Us Part II sahnelerinin çekildiğini nereden biliyoruz? Cevabımız çok basit: Hemen yukarıdaki Twitter gönderisi. Bu gönderide, oyun içerisinde Ellie rolüne sahip olan Ashley Johnson görünüyor ve Ashley Johnson, “Los Angeles’a geri döndüm. Video oyunları çekiyoruz. Sanırım içinde zombi de var.” diyor. Bunun haricinde bir de Shannon Woodward içeren bir gönderimiz var. Sizlere daha önce bir haber rapor etmiştik ve bu haberde, Westworld ile tanınan Shannon Woodward’ın artık The Last of Us Part II projesinde görev aldığını söylemiştik. Yine Neil Druckmann tarafından paylaşılan bir gönderiye göre, Shannon Woodward, pala kullanımında bayağı rahat.

Kaan GEZER Editör