The Last of Us Part II, 2018 senesinde piyasada olabilir

The Last of Us Part II, 2018 senesinde piyasada olabilir

Ayrıca oyunun senaryo detayları hakkında da bazı şeyler sızdırıldı.

PlayStation Experience 2016 sırasında, inanılmaz sürpriz bir şekilde duyurulan The Last of Us Part II, duyurusundan beri çok fazla karşımıza çıkmıyor. Oyun hakkında bildiğimiz çok az şey var ve bunlardan bir tanesi de, oyunun çok erken geliştirilme aşamasında olması. Yani böyle dediğiniz zaman oyunun çıkış tarihini en erken 2019 veya 2020 gibi düşünüyorsunuz. Fakat IMDb listelemesine göre bu oyun, 2018 senesinde piyasada olacak. Bu duruma geçmeden önce sizlere 2 popüler teoriyi sunalım. Bu teoriden ilki, yine çıkış tarihi ile alakalı. Ellie karakterinin, duyuru videosunda söylediği şarkı, bir teoriye göre 23 Nisan 2019 tarihini gösteriyor. Oyuncular da bu tarihi, oyunun çıkış tarihi oluyor. Oyun hakkındaki başka bir teori ise senaryo hakkında. Bu teoriye göre Ellie, yeni bir karaktere aşık oluyor ve senaryo bu yönden ilerliyor. Evet, teorileri çok temelden sunduk. Çünkü bunlar oldukça eski teoriler. Şimdi sizlere hem senaryo hakkında, hem de çıkış tarihi hakkında yepyeni şeyler sunacağız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

The Last of Us Part II, 2018 senesinde piyasada olabilir

Bu gün sizlere sunacağımız haberin kaynağı, aşağıdaki görselden de görebileceğiniz gibi IMDb. Çünkü IMDb bu oyunu 2018 senesi için listeledi ve özel kısmında senaryo hakkında bir detay verdi. IMDb cephesinin özetine göre Ellie ve Joel, geçmişleri hakkında oldukça karanlık bir şey keşfediyor ve bu karanlık şey, geleceği oldukça etkiliyor. Ayrıca yine bu özete göre The Last of Us Part II, ilk oyundan 5 sene sonra geçiyor. Aslında bu seneyi tarih etmek biraz kolaydı. Ellie’nin büyümesi ile bu aradaki seneyi rahatlıkla bulabiliriz çünkü.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ekran Alıntısı

İsterseniz öncelikle çıkış tarihini değerlendirelim. Eğer bizlere soracak olursanız, 2018 çıkış tarihi bu oyun için oldukça erken. PlayStation Experience 2016 sırasında bu oyunun henüz çok erken bir aşamada olduğu belirtildi. Ayrıca Naughty Dog şu an bir de Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu için senaryo genişleme paketi hazırlıyor. Bu kadar kalabalığın arasında, çok erken bir dönemde olan bir oyun, 2018 senesinin sonu olsa dahi, çıkabilir mi? Biz açıkçası bu oyunu en erken 2019 sonu olarak görebiliyoruz. Hatta Ellie’nin şarkı teorisindeki 23 Nisan 2019, bizlere oldukça uygun geliyor. Senaryo göndermesi hakkında ise bir şey demek çok güç. Oyunun sonunda Joel, Ellie karakterine yalan söyledi ve oyun orada sonlandı. Açıkçası bu yalan ne derece büyüyebilir ve geleceği çok etkileyecek büyük bir şeye dönüşebilir, bilemiyoruz. Fakat bu özet bizlere güzel bir senaryo özeti gibi göründü. Böyle bir şeyi oynamak isteriz. Hoş, The Last of Us Part II ile önümüze sunulacak her şeyi oynayabiliriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.