Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.03.2023

Henüz duyurulmamış The Last of Us Part 3, HBO TV programından unsurlar içerecek gibi duruyor. En iyi bilinen IP'lerden biri olan The Last of Us, büyük ölçüde HBO dizisinin son dönemdeki başarısından kaynaklanıyor. İlk iki oyunla PlayStation ve Naughty Dog zaten gelmiş geçmiş en iyi video oyunlarından bazılarını üretmişti. Ancak dizi zaten popüler olan bir video oyunu serisini yeni zirvelere taşıdı. Dizinin geçen hafta sona ermesinden bu yana hayranlar diziye ve video oyunlarına ne olacağını merak ediyor. Özellikle de bir önceki oyunun neredeyse üç yıl önce piyasaya sürüldüğü ve üçüncü oyun hakkında resmi bir açıklama yapılmadığı düşünüldüğünde bu durum daha da belirginleşiyor.

The Last of Us Part 3 HBO dizisinden de unsurlar gösterecek

Üçüncü bir Last of Us oyunundan üstü kapalı olarak bahsettiler. Raporlar da oyunun geliştirilme aşamasında olduğunu söylüyor. Ancak Naughty Dog ağzını sıkı tutuyor. Ancak Naughty Dog CEO'su ve The Last of Us geliştiricisi Neil Druckmann EL ESPAÑOL ile yaptığı bir röportajda The Last of Us Part 3'ün gerçekleşmesi halinde muhtemelen diziden bölümler içereceğini belirtti. Herhangi bir ayrıntı vermekten kaçındı. Ancak Last of Us medyasının birbirini farklı şekillerde etkileyeceği açık.

Druckmann, "Eğer onları oyun formunda yeniden ele alırsak, ki bunu daha göreceğiz, seriden alacağım ve oyunlara uygulayacağım unsurlar kesinlikle var." dedi. Bunun nasıl işleyeceği ya da bu bileşenlerin ne kadar büyük olacağı belli değil. Dizi oyunlara sadık kalırken, aynı zamanda birçok yeni karakteri tanıtıyor, Bill gibi bazı karakterlerin hayatlarının akışını değiştiriyor ve yepyeni anlar içeriyor. Her halükarda, Naughty Dog'un bu değişiklikleri uygulamaya nasıl yaklaştığını ve gelecek oyunu ne kadar etkilediğini izlemek ilginç olacak. The Last of Us Part 3 ve HBO dizisinin unsurları ile ilgili haberimiz bu kadardı. Şimdi, sırada başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. The Last of Us Part 3 ve HBO dizisinin unsurları içermesi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.