The Last of Us Part II oyununun geçeceği yer ve çok daha fazlası açıklandı

The Last of Us Part II oyununun geçeceği yer ve çok daha fazlası açıklandı

Oyunun geliştirilme süreci hakkında bilgiler verildi, bazı karakterlerin detaylarından bahsedildi ve bir karakterin de hamile olduğunu öğrendik.

The Last of Us, PlayStation 3‘ün son döneminde çıkmış, konsola hak ettiği kapanışı yaptırmıştı. Daha sonra PlayStation 4 platformuna yenilenmiş grafikleri ve çıkan ek paketinde dahil olduğu bir sürümüyle geri dönen oyun, PlayStation 4‘ün en iyi oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. The Last of Us Part II oyununun heyecanla beklenildiği şu dönemde gözler PlayStation Experience 2017‘de idi. Ellie ve Joel‘un şarkısının, karakterleri seslendiren sanatçılar tarafından, canlı olarak söylenmesi büyük ilgi topladı. Bunun haricinde ise oldukça önemli  detaylar paylaşıldı. Bakalım The Last of Us Part 2 hakkında yeni neler öğreneceğiz?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyunun yönetmenliğini yapan Neil Druckmann hızlı bir giriş yaparak, “Kimse  güvende değil.” diyerek Ellie ve Joel‘a atıfta bulundu. Yardımcı yazar Halley Gross ise serinin hayranı olarak, yeni oyunda çalışmanın onu korkuttuğunu belirtti. Burada söze giren Neil Druckmann ise, “Halley Gross, ilk iş günü sonu evine gittiğinde, kocasına sanırım birini hamile bıraktım demiş.” dedi. Söylemeliyim ki Neil Druckmann çok ilginç hikayelere sahip. Paris Games Week 2017 sırasında gösterilen The Last of Us Part 2 videosunda karşımıza çıkan oyuncuların rollerini tekrardan hatırlatan ekip, Yara‘nın 16, Lev‘in 13 yaşında olduğunu belirtti.

Laura Bailey’nin de çekilen fragmandaki hareketleri, kendisinin yaptığını belirten ekip, “Oyunda, gamsız taraflar olsa da aslında adaleti kovalama duygusunu işliyoruz. Lara ve Yev din temelli bir tarikattan çıkmışlardı. Fakat şartlar onları öyle bir konuma getirdi ki, kendilerini ikinci sınıf insan kabul edecekleri, nefret edecekleri birinin yanında buldular. The Last of Us‘da kimse hangi grubun iyi hangisinin kötü olduğunu bilmiyordu. The Last of Us: Part II‘da öncelikli hedefimiz bu durumu ortadan kaldırmak.” şeklinde devam etti.

The Last of Us Part 2

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyunun büyük çoğunluğunun Seattle‘da geçtiği de açıklandı. Neil Druckmann, ekibin yenilikçi bir hikaye anlatımı üzerinde uğraştığını söyleyerek, çıkışına kadar bilgi veremeyeceğini ekledi. Neil Druckmann, “İlk oyunu seven bazı oyuncular, ikinci oyunu sevmeyebilir. Biz bunu kabul ederek başladık, her yapımcı kendi doğrularını yapmalı, Naughty Dog sonsuza kadar tek kişilik, hikaye odaklı ve çizgisel oyunlar yapmaya devam edecek.” dedi. Joel‘un yaşayıp, yaşamadığı hakkında bir bilgi verilmemesi ise gözlerden kaçmadı.

Halley Gross’a göre ilk oyunun bu kadar başarılı olmasının sebebi, karakterlerin otantik ve karmaşık bir yapıya sahip olmasıymış. İyi ve kötü kararları verebilen zor bir dünyada, karışık dostluklara sahip karakterler vardı. Ekip, insanları mutlu etmek istese de asıl amacın Ellie ve Joel dahil olmak üzere, hikayedeki karakterlere zor kararlar aldırmak ve onların gelişmesini izlemek olduğunu söyledi.

Neil Druckmann, The Last of Us Part 2 geliştirilme sürecinin birçok bölümün bittiğini ve bir rakam vermek gerekirse, bunun yüzde 50-60 bandında olduğunu söyledi. Her ekibin belli başlı görevlerle uğraştığını söyleyen yönetmen, kesin konuşmak istemediğini belirtti. Bu, geliştirme sürecinin en zor anı, ekipler yaptıklarını gönderecek ve bunlar tekrar bir araya getirilecek ve umarım büyük ve harika bir oyun olacak dedi. Son olarak, oynanış videosu ve daha fazla bilginin E3 2018‘de gösterileceği açıklandı. Peki, sizler ne düşünüyorsunuz? The Last of Us: Part II, beklentileri karşılayacak mı? Panel hakkındaki, düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.