Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 11.07.2018

The Last of Us Part 2 için ön plana çıkan karakterlerden Ellie hikayeye göre büyüdü, kocaman genç kız oldu ve artık oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İlk oyun 7. nesil zamanında, PS3 için çıkış yapmıştı. Finaliyle de birçok oyuncu yeni oyunu ister bekler olmuş çoğu basın mecrasından yüksek notlar almayı başarmıştı. Durum böyle olunca oyuncular The Last of Us Part 2 hakkında sabırsızlanıyor. Biz de gerek Naughty Dog, gerek Sony cephesinden yapılan açıklamaları derleyip tek bir başlık altında oyun ile ilgili çoklu oyuncu, hikaye ve çıkış tarihi bilgilerini toparladık.

The Last of Us Part 2 çıkış tarihi, çoklu oyuncu, hikaye ve bildiğimiz diğer her şey

The Last of Us Part 2 çıkış tarihi

Konu The Last of Us Part 2 çıkış tarihi olduğu zaman ne Naughty Dog, ne Sony konuyla alakalı bir şey paylaşmıyor. The Last of Us Part 2 çıkış tarihi her ne kadar şu an için belli olmasa da hem ilk oyundan elde ettiğimiz bilgiler, hem de geliştirici ekibin bizlerle paylaşmış olduğu birkaç bilgi sayesinde birtakım tahminde bulunabiliyoruz. Öncelikle PlayStation Experience 2017 panelinde oyunun yönetmeni Neil Druckmann, oyunun %50-%60 kadarının bitmiş olduğunu açıklamıştı.

Aynı PlayStation Experience panelinde Neil Druckmann, E3 2018’de oynanış videosu göstereceğine dair söz de vermişti. Bir diğer yandan ilk oyunun çıkış tarihine baktığımızda takvimler 14 Haziran 2013’ü gösteriyordu. Eğer ilk oyunun çıkışıyla paralel giden bir tarih seçimi yapılacaksa oyunun yaz aylarında çıkması muhtemel. Aralık 2017’de yapılan açıklamayı da hesaba kadarsak The Last of Us Part 2 çıkış tarihi Haziran 2019’da olabilir.

The Last of Us Part 2 oynanabilir karakter ve hikaye

İlk oyunu kendimize kılavuz alacak şekilde ilerlersek, hikaye içerisinde Joel’in ile Ellie’nin ilişkilerine sık sık tanık olmuş ve her iki karakterle de oynayabilmiştik. Böylelikle oynanabilir karakter kadromuz iki kişilikti. Oynayabilmemiz bir yana, oynayabilmemiz konusunda ayrılan ekran süresinde belirli bir ağırlık Joel üzerineydi. Sürprizi kaçırmak istemediğimizden neden hangi karakterle oynadığımızı anlatamıyoruz fakat yine de böyle bir sahne oyun içerisinde ortalama bir süre içerse de gerçekleşiyordu. Neil Druckmann’in E3 2018 gösteriminde söylediğine göre The Last of Us Part 2 oynanabilir karakter kadrosunda sadece Ellie var.

The Last of Us Part 2 çıkış tarihi, çoklu oyuncu, hikaye ve bildiğimiz diğer her şey

The Last of Us Part 2 çoklu oyuncu

Oyuncular genellikle bu tip oyunlar için çoklu oyuncu seçeneğinin olmamasını tercih ediyor. Çünkü geliştirici ekibin çoklu oyuncu gibi bir derdi olmadan sadece ana senaryo ve tek kişilik kısmı için yoğunlaşmasını istiyorlar. The Last of Us’ın ilk oyununda da çoklu oyuncu seçeneği vardı fakat bu tek kişilik senaryo moduna hiçbir şekilde gölge düşürmemişti. Ayrıca PS3 için çıkış yaptığından o dönemde oyunu oynayan oyuncular için hiç de fena olmayan bir çoklu oyuncu tecrübesi sunmuştu.

The Last of Us Part 2 çoklu oyuncu seçeneği hakkında şimdilik bir bilgimiz yok. Buna rağmen ilk oyundan da gördüğümüz gibi The Last of Us Part 2 çoklu oyuncu seçeneğinin eklenmemesi için hiçbir sebep göremiyoruz. Gizlilik temasında bir üçüncü şahıs bakış açısından oynanan ve çevrim içi olan bir oyun PS4 için oldukça güzel ve oynamaya değer olacaktır.

The Last of Us 2 oynanış

E3 2018 videoları yayınlandıktan sonra The Last of Us Part 2 oynanış konusunda çok büyük tartışmalara yol açmıştı. İlk oyunun oynanış görüntüleriyle sabıkalı olduğundan serinin ikinci oyunu da bu ithamlarla baş başa kalmış durumda. İlk oyun için yayınlanan oynanış görüntüleri, oyun çıktıktan sonra üzerinde cilalama yapılıp iyileştirildiği anlaşılmıştı. The Last of Us Part 2 oynanış videolarında ise kelimenin tam anlamıyla büyülendik. Ellie’nin düşmanlara verdiği tepki ve aksiyon sahneleri oldukça güzeldi. Bu da oyuncuları tereddütte sokmak için yetiyor da artıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.