avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 17.08.2021

Oyun dünyasının en çok ödül kazananı The Last Of Us Part 2, 19 Haziran tarihinde çıkmıştı. Yayınlandıktan sonra tüm oyuncular ikiye ayrıldı. Oyunun oynanış kısmında hiçbir sıkıntı yoktu fakat hikaye içerisinde yaşanan birtakım olaylar sebebi ile çoğu kişi oyunu yerden yere vurmuştu. Şuan yazacağımız haber ile Naughty Dog bizi şaşırtabilir. Detaylar aşağıda.

“Ekibimizin online oyun tutkusunun meyvelerini eninde sonunda deneyimleyeceksiniz.”

2019 yılında Naughty Dog, “Ekibimizin online oyun tutkusunun meyvelerini eninde sonunda deneyimleyeceksiniz, ancak The Last of Us Part II’nin bir parçası olarak olmayacak” demişti. “Ne zaman ve nerede gerçekleştirileceği hala belirlenecek. Ancak, topluluğumuzun geri kalanı kadar Factions kadar büyük bir hayranı olduğumuzdan ve hazır olduğunda daha fazlasını paylaşmaktan heyecan duyacağımızdan emin olabilirsiniz.” şeklinde ekleme yapmıştı.

The Last Of Us Part 2 için hiçbir zaman online mod düşünülmedi.

Stüdyo, Eylül 2019’da, tüm kaynaklarını tarihinin en büyük tek oyunculu oyununu yapmaya odaklamaya karar verdiği için Last of Us Part 2’nin başlangıçta planlandığı gibi çok oyunculu bir bileşen içermediğini duyurmuştu. Fakat, The Last of Us Part 2 dosyalarında gömülü olduğu bildirilen çok oyunculu haberdarı olan dosyalar, Naughty Dog’un olası bir battle royale modu da dahil olmak üzere yaklaşmakta olan Factions devamı için planlarına dair ipuçları sunmuş olabilir. Detaylı Youtube videosunu aşağıya bekliyoruz.

“Modlama ve keşif” videolarında uzman olan Speclizer, çok oyunculu modda kullanılacak bir harita desteği olmak üzere, artık çok oyunculu çeşitli varlıkları ortaya çıkardığını iddia ediyor. TLOU Part 2 içerisinde bulunan Adler Park, Camallito ve Camallito Limanı’nı içeren konumlar, motel, benzin İstasyonu gibi noktalarla birleşerek battle royale moduna ev sahipliği yapacak kadar büyük bir harita oluşturmak için bir araya getirilen birkaç tek oyunculu alandan oluştuğu iddia edildi. Ek olarak Speclizer, kaynaklarda sadece battle royale modlarında kullanılan pusula tekniği, oyuncu sayısı ve TLOU’da bulunan çanta sisteminin bulunduğunu bahsetti. Naughty Dog’un TLOU sonrası çok oyunculu bir oyun için iş ilanı verdiğini de eklemeliyiz.

Naughty Dog’un, çok oyunculu bir oyun için iş ilanı konumuzu destekliyor.

İş ilanı kısaca, “Bu benzersiz çok oyunculu projeye imzamız olan, hikaye odaklı oyunlarımızla aynı düzeyde hırs ve kalite getirmeyi amaçlıyoruz .Bu, disiplininizde bir etki yaratmak ve dünya çapında milyonlarca oyuncunun keyif alacağı ve paylaşacağı bir deneyim yaratmak için ender bir fırsat.” şeklinde tanıtıldı. Detayları göreceğiz. Açıkçası Naughty Dog gibi hikaye odaklı oyunlar yapan oyun firmasının bağımsız bir şekilde çok oyunculu oyun yapması çok ilginç olabilir. Zamanla göreceğiz. The Last Of Us Part 2’yi buradan satın alabilirsiniz. Oyunun şuan bir dizisinin yapıldığına da unutmayalım.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.