Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.01.2023

HBO, The Last of Us dünyasını hayata geçirmek için elinden geleni yaptı ve muhtemelen çoğu insanın beklediğinden çok daha fazla para harcadı. The New Yorker'ın haberine göre, The Last of Us dizisinin Game of Thrones'un ilk beş sezonundan daha büyük bir bütçesi var. Kaynak kesin miktarı saklı tutsa da, The New Yorker "yüz milyon dolardan fazla" olduğunu tahmin ediyor. Bu pek de inandırıcı değil aslında. Ancak kanalın diziye olan güveni ve sadık bir takipçi kitlesi çekme becerisi hakkında çok şey ortaya koyuyor.

The Last of Us bütçesi gerçekten çok iyi

PlayStation oyunlarının hayranları şüphesiz diziyi izleyecek olsa da, HBO uyarlamasının oyun dışı izleyicileri çekip çekmeyeceğini görmek ilgi çekici olacak. The Last of Us'ın yaratıcısı Neil Druckmann ve Chernobyl'den Craig Mazin programın ortak yazarlığını ve yapımcılığını yapıyor. The Last of Us şu ana kadar ortaya çıkan bilgilere göre 2013 yapımı oyunun oldukça sadık bir versiyonu olacak gibi görünüyor. Mazin ve Druckmann dizinin oyundan çeşitli açılardan farklı olacağını, bunların arasında oyundan çıkarılan en az bir "dudak uçuklatan" sahnenin de yer alacağını söylediler.

HBO'nun dizi için büyük umutlar beslediğine şüphe yok. Hatta, aynı şeyi oyun severler için de söylemek mümkün. The Last of Us hayranları son on yılda ateşli bir takipçi kitlesi oluşturdu ve duygularını ifade etmekten çekinmiyorlar. Birçoğu ikinci oyunun ortaya çıkış şeklinden hâlâ memnun değil. Hem orijinal eserin sıkı takipçilerini hem de yepyeni izleyicileri tatmin edecek bir yöntem bulmak her uyarlamada karşılaşılan bir zorluktur. Hayranların HBO'nun yaptığı yatırıma değip değmeyeceğini öğrenmek için uzun süre beklemesi gerekmeyecek.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.