Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 17.02.2018

Şu an The Last of Us Part II projesinde çalışan herkesin Twitter hesabını ayrı ayrı takip etmek büyük dert. Yönetmeni, oyuncusu, yazarı, köpeği… Köpeği mi? Evet, köpeği. The Last of Us 2 oyununun yazarı ve yönetmeni olan Neil Druckmann, kendi Twitter hesabından yepyeni bir fotoğraf paylaştı ve bu fotoğrafta Neil Druckmann ile birlikte bir köpek görünmekte. Bu köpeğin üstünde de hareket yakalamaya yarayan kıyafetlerden bulunuyor. Bu da demek oluyor ki, hareket yakalama seanslarında bu köpeğin de hareketleri oyun içerisine atıldı. Bu da demek oluyor ki, oyun içerisinde köpekler olabilir. Daha da önemlisi, oyun içerisinde yoldaş olarak bizim bir köpeğimiz olabilir.

The Last of Us 2

Bahsettiğimiz fotoğrafı hemen yukarıdan sizler de görebiliyorsunuz. The Last of Us Part II yazarı ve yönetmeni olan Neil Druckmann tabii ki paylaştığı bu fotoğraf hakkında hiçbir detay vermedi, açıklama kısmına sadece #YearOfTheDog yazdı. Ardından da şirin bir köpek emojisi kullandı. Emojiler kanser olsa da, bu köpek emojisini sadece bu paylaşım için affedebiliriz bence. Her neyse, Year of the Dog ibaresi bu paylaşımda kullanıldı çünkü Çin Yeni Yılı kutlamaları başladı ve bu yeni yıla göre artık köpeklerin yılındayız. Aslında bu takvimlerde kullanılan hayvan isimleri, bizim zodyaklarımıza denk geliyor. Yani burç da diyebiliriz.

Köpek, Çin mitolojisinde 11. hayvan ve en son kutlanan köpek yılı, 2006 senesinde idi. Ondan önce de 1994 senesinde köpeğin yılı kutlandı. Bir saniye, biz ne diyoruz? Çin Yeni Yılı araştırmamızı yaparken köpeklerin tatlılığına kapıldık ve bu sırada da SEO için yeterli kelime sayısına ulaştık sanırım. O zaman son olarak buradan Neil Druckmann’a seslenelim. Belki kendisi sıkı bir Leadergamer takipçisidir.

Sevgili Neil Druckmann, eğer The Last of Us 2 içerisinde herhangi bir köpeğin, özellikle de bu köpeğin başına bir şey gelirse, bizden çekeceğin çok şey var. Şimdiden uyarıyoruz. Mümkünse Ellie ve şu köpekçik, oyunun sonuna sağ bir şekilde ulaşsın, hatta üçüncü oyunda da bulunsunlar. Şimdiden teşekkür ediyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.