Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Aslı Hürüze Arı, Editör Yazım tarihi: 27.05.2021

Zenimax Online Studios, oldukça başarılı The Elder Scrolls serisine dayanan çok oyunculu çevrim içi rol yapma oyununu 2014’te piyasaya sürdü. Yeni nesil olan, The Elder Scrolls Online Blackwood isimli versiyonunu 8 Haziran 2021 tarihinde piyasaya çıkaracağını duyurdu. PlayStation 5 ve Xbox Series X/S oyuncularının, gelecek olan yeni versiyonunun, konsollarda deneyimleyebilmeleri için oyunun yapımcıları The Elder Scrolls Online Console Enhanced güncellemesini de getireceklerini açıklamışlardı. Fakat görünüşe göre The Elder Scrolls Online Console Enhanced çıkış tarihi ile ilgili bir erteleme söz konusu.

The Elder Scrolls Online Console Enhanced güncellemesi çıkış tarihi ne zaman?

Zenimax Online Studios Xbox Series X/S ve PlayStation 5’te oynayan oyuncuların The Elder Scrolls Online’ı deneyimleyebilmeleri için 30 kadar güncelleme bulunan geliştirilmiş konsolun getirileceğini duyurdu. The Elder Scrolls Online Blackwood isimli versiyonun ve bu yeni sürümünün Xbox Series X/S ve PlayStation 5’te çıkacağını duyan oyuncular heyecanla beklemeye başladı.

Oyunla aynı tarihte çıkması beklenen The Elder Scrolls Online Console Enhanced sürümünün, çıkış tarihi ile ilgili erteleme planlarını dile getiren Zenimax Online Studios, The Elder Scrolls Online Blackwood isimli yeni versiyonunun piyasaya sürüldükten 1 hafta sonra 15 Haziran 2021’de The Elder Scrolls Online Console Enhanced güncellemesini de çıkaracaklarını açıkladılar.

Oyunun ertelenme nedenleri Zenimax Online Studios tarafından, “Gecikmeden dolayı özür dileriz ancak bu çok yoğun zamanlarda her şeyin sorunsuz bir şekilde başlatılmasını sağlamak istiyoruz. Devam eden destek için hepinize teşekkür ederiz ve önümüzdeki ay herkesi The Elder Scrolls Online Blackwood’a davet etmeyi dört gözle bekliyoruz.” ve “The Elder Scrolls Online Console Enhanced üzerine çok uğraşıyoruz. Haftada bir kez olacak şekilde lansmanlar gerçekleştiriyoruz. The Elder Scrolls Online 30 güncellemesi olan The Elder Scrolls Online Console Enhanced ile aynı anda oyunun yeni sürümü olan The Elder Scrolls Online Blackwood’u başlatmıyoruz ki dikkatimiz bölünmesin ve her iki yeniliği de çok dikkatli bir şekilde gerçekleştirelim.” şeklinde açıklandı.

Performans halinde saniyede 60 kare hızında çalışan The Elder Scrolls Online Console Enhanced geliştirilmiş dokular, yansımalar, gölgeler, çizim ve artan çekme mesafesine gibi daha birçok yeniliğe sahip olacak. Heyecanla beklenen yeni gelişmeler sayesinde The Elder Scrolls Online: Consele Enhanced’i PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’de oyuna sahip olan oyuncularının da The Elder Scrolls Online deneyimlemeleri ücretsiz sağlanacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.