Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 12.08.2018

Sony çapraz platform desteği sunmamakta ısrar ederken, oyun geliştiricileri de bu durumun üstesinden gelmek adına çözümler üretmeye çalışıyor. Ortaya çıkan bir söylentiye göre, Sony çapraz platform konusunda ısrarcı davranmaya devam ederse Bethesda hamlesini yapabilir. Android, iOS, PC, Xbox One ve PS4 platformları için çıkış yapması planlanan The Elder Scrolls Legends, PS4 oyuncularını atlamak zorunda kalabilir.

Sony, The Elder Scrolls Legends’ın PS4 platformundaki kaderini belirleyecek.

Pete Hines tarafından yapılan açıklamada oyunun Apple, Google, Steam ve Bethesda.net sürümlerinin tamamıyla işlevsel halde olduğu belirtildi. Hangi platformda yaptığınız fark etmeksizin, bütün ilerlemeleriniz ve satın alma işlemleriniz platformlar arasında senkronize ediliyor. Hines, “Nerede oynadığınız fark etmez, her şeyinize erişebilirsiniz. Hangi platformda oynadığınız veya rakibinizin hangi platformda olduğunun hiçbir önemi yok.” şeklindeki açıklaması ile The Elder Scrolls Legends çapraz platform desteğinin önemine dikkat çekiyor.

Bütün platformlarda oyunculara eşit şekilde destek sağlamayı düşünen Bethesda’nın planlarını ise Sony’nin kararları bozuyor. Şimdiye kadarki bütün talepleri reddeden ve ısrarlara rağmen kararından dönmeyen Sony, çapraz platform desteği sunmuyor. Hines, anlattıklarının temel unsurlar olduğu ve bunlar hakkında pazarlık yapamayacaklarını belirtiyor. Pete Hines’ın açıklamasının son kısmı ise PS4 sahipleri için oldukça önemli. The Elder Scrolls Legends’ın bu platformdaki kaderinin tamamıyla Sony’nin ellerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Bethesda Başkan Yardımcısı, “[Çapraz platform desteği olmadan]İlerlemenizin kaydedildiği ve daha sonra başka bir platformda oynamaya kalktığınızda hiçbir şeyinizin olmadığı bir platformdan söz bile edilemez. Bu durum The Elder Scrolls Legends’ın temeline tamamıyla aykırı olur.” sözleri ile oyunculara büyük bir mesaj veriyor. Geliştiriciler, Sony çapraz platform desteği sunmayı reddettiği takdirde oyunun PS4 platformuna toptan çıkış yapmama ihtimalinin varlığını belirtiyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.