Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 31.03.2018

Bir video oyununun hayranıysak ve babamız da o oyunun geliştirici ekibinin başındaysa, haliyle serinin yeni oyunu için adamın kafasının etini yerdik. Benzer bir durum hakkında ser verilip sır verilmeyen The Elder Scrolls VI için yaşanıyor. Bethesda Game Studios ekibinin başındaki isim Todd Howard, bahsettiğimiz bu durumdan oldukça muzdarip durumda. Aslında biraz da kendi ettiğini çekiyor diyebiliriz çünkü oğlu bu seriye onun yüzünden hayran oldu. Tıpkı milyonlarca serinin hayranı gibi oğlu da serinin yeni oyunu, The Elder Scrolls 6 oyununun akıbetini merak ediyor ve bu konuda babasını sıkıştırmayı sürdürüyor.

The Elder Scrolls 6

Peki, The Elder Scrolls 6 nerede baba?

Insomniac Games ekibinin lideri Ted Price’ın ev sahipliğini yaptığı The Game Maker’s Notebook söyleşilerine katılan Todd Howard, pek çok konu hakkında görüşlerini iletti. Bu konulardan en ilgi çekeniyse, henüz duyurulmayan The Elder Scrolls VI idi. Serinin pek çok hayran tarafından merakla beklenen yeni video oyunu hakkında açıklamalar yapmaktan kaçınan Tood Howard, en çok oğlu tarafından baskı altında olduğunun altını çizdi. Ünlü oyun geliştiricisinin anlattıklarına göre, oğlunun bu merakının asıl sorumlusu ise bizzat kendisi.

The Elder Scrolls V: Skyrim çıkışını gerçekleştirdiğinde oğlunun yaşı küçük olduğu için oyunu oynatmadığını ifade ediyor Tood Howard. Oğluna bir Nintendo Switch veren oyun geliştiricisi, oğlunun The Legend of Zelda: Breath of the Wild ile oldukça ilgilendiğini görüyor. Eğer bir açık dünya RPG oyunu oynayacaksa kendi geliştirdikleri oyunu da oynayabileceğini düşünüyor. Nintendo Switch için de piyasaya çıkan The Elder Scrolls V: Skyrim oyununu oğluna denemesi için veriyor. Tood Howard, sonrasında oğlunun oyunun hayranına dönüştüğünü ifade ediyor.

Babanız dahi olsa, kimseden The Elder Scrolls VI oyununa dair bilgi alamıyorsunuz.

Tabii Bethesda Game Studios ekibi liderinin asıl sıkıntısı, oğlunun seriyi beğenmesiyle değil, konuyla ilgili ardı ardına gelen sorularıyla başlıyor. Serinin bu son oyununu uzun süre önce geliştirdikleri için pek çok detayı hatırlamayan Tood Howard’ın işkence dönemi başlıyor. Oğlu tarafından, oyunun hikayesine dair ardı arkası kesilmeyen sorular geliyor. Baba, Thalmor’la ne oldu, Talos’a inanır mısın, bu bir tanrı mı, en sevdiğin Daedra nedir, bunu neden yapmak istiyorlar, silahların nelerdir, gibi sorulara maruz kalan oyun geliştiricisi için durum, bir çeşit işkenceye dönüşüyor.

Konuyla ilgili daha fazla konuşmayacağını oğluna belirten ve işkenceyi sonlandırdığı düşünen Tood Howard yanılıyor. Oğlunun oyunun Xbox One sürümünü denemesiyle durumun farklı bir boyuta taşındığını ifade ediyor. Oyunun Xbox One sürümüyle birlikte, oyun için hazırlanan modlarla ilgilenen çocuk, bir süre sonra babasına serinin yeni oyunuyla ilgili sorular sormaya, ona yardımcı olmak istediğini söylemeye başlıyor. Tood Howard ise; peki The Elder Scrolls 6 gelecek mi, sana fikir verebilir miyim, ben de oyunla ilgili çalışabilir miyim, gibi soruları geçiştirmek zorunda kalıyor. Ne yazık ki kendi oğluna bile tek kelime etmeyen Tood Howard, serinin gelecekteki oyunuyla ilgili yeni bilgiler alınamıyor. Tabii serinin hayranlarının bir şekilde ahının tuttuğu yorumlarını da yapabiliriz. Umarız oyunun geliştirici ekibinin lideri, oğlunun baskısından sıkılır ve artık yeni oyunlarla ilgili açıklamalar yapar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.