The Crew 2 için verilen ön siparişler iptal ediliyor

The Crew 2 için verilen ön siparişler iptal ediliyor

Bu iptal PlayStation 4 üzerinde yaşanıyor.

Uzun süredir PlayStation Store üzerinde ön siparişe açık olan ve 2018 senesinin ilk çeyreği için orijinal olarak duyurulan The Crew 2, hatırlayacağınız üzere ertelenmişti. Oyunun şimdi ne zaman çıkacağı da net olarak bilinmiyor. Bu durumda da oyunun PlayStation 4 sürümüne ön sipariş veren oyuncular, biraz karanlıkta bırakılmıştı. Çünkü oyuncular, ne zaman çıkacağını bilmedikleri bir oyuna şimdiden 60 Dolar vermişti. Sony de bu durumu göz önünde bulundurarak PlayStation Store üzerinden verilen tüm The Crew 2 ön siparişlerini iptal etti. Şimdi ise oyunun ön siparişleri tamamen kapalı. En azından Türkiye üzerinden artık ön sipariş sayfasına ulaşılamıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

The Crew 2

Peki, eğer siz bu oyunun ön siparişini PC veya Xbox One üzerinden verdiyseniz, ne olacak? Ne yazık ki Microsoft veya Ubisoft, bu tip durumlarda otomatik olarak iade yapmıyor. Yani, sizin manüel olarak işlem başlatmanız gerek. Sony ise, çıkış tarihi bilinmeyen oyunlar üzerinde veya çok ileri bir tarihe ertelenen oyunlar üzerinde otomatik geri iade sistemini aktif hale getirebiliyor. Bu sistem aktif hale geldiği zaman, çıkış tarihi ertelenmiş olan veya bilinmeyen video oyunları, direkt olarak iade ediliyor.

The Crew 2 hakkında, “Eğer PC, PlayStation 4 veya Xbox One platformlarından bir tanesinde The Crew 2 oyununu daha çıkmadan denemek, beta sürecine katılmak istiyorsanız, bu beta süreci için kayıtlar başladı. Öncelikle belirtelim, bu beta sürecine kayıt olabilmek için bir Ubisoft hesabına ihtiyacınız var. Ayrıca, betaya kayıt olmanız, betaya girebileceğiniz anlamına gelmiyor. Ubisoft, kayıt olan oyuncular arasından seçimler yapacak. Yani sadece seçilmiş olan kişiler bu oyunun beta sürecine katılıp, oyunu deneme şansına sahip olabilecekler.

Eğer dilerseniz sizler de şimdi bu linkte tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Linke tıkladığınız zaman öncelikle oyunu denemek istediğiniz platformu seçmeniz gerekiyor. Ben mesela PlayStation 4 seçiyorum çünkü bir PlayStation 4 Pro sahibiyim. Eğer oyunu alacaksam da bu platformda oynamak isterim. Ardından Ubisoft hesabınız ile bağlantı kurmanız gerekiyor. Bunun ardından da mail adresinizi doğrulamalısınız. Beta daveti mail yolu ile geleceği için, erişim sağlayabildiğiniz bir mail adresine sahip olduğunuzdan emin olun.” demiştik önceden.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.