Thanos, kısa süreliğine bir Fortnite karakteri oluyor

Thanos, kısa süreliğine bir Fortnite karakteri oluyor

Tek bir parmak hareketi ile... Hayır, spoiler vermiyoruz.

Epic Games’in rekorlar kıran oyunu Fortnite, şu sıralar Marvel Sinematik Evreni’ni çalkalandırmakta olan bir karakteri ağırlayacak. Kendine göre oldukça büyük bir gayeye hizmet etmekte olan Thanos, kısa bir süreliğine oyun içi karakter haline gelecek. Üstelik Avengers: Infinity War ile iyice aşina olduğumuz “Infinity Gauntlet” de oyunda bulunacak.

Fortnite Thanos

Crossover yapma işinde iyice ilerleyen Marvel, oyun dünyasına da adım atmak istemiş gibi görünüyor. Şu sıralar oyuncuların en çok duyduğu isim olan Fortnite, tabii ki böyle bir hamleyi yapmak için en iyi seçeneklerden birisi olacaktır. Film dünyasının en büyük açılışını yapan film ile oyun dünyasının en çok konuşulan oyunu birleştiğinde neler olur siz düşünün. Bu birleşimin sonucunda, Thanos’u yalnızca izlemekle kalmayarak oynama fırsatını elde edeceksiniz.

8 Mayıs 2018 yani yarından itibaren oyuna eklenecek Infinity Gauntlet Limited Time Mashup modu ile, tahmin ettiğinizden daha büyük bir güç ile karşılaşacaksınız. Klasik bir battle royale maçı gibi başlayacak olan mod, bir oyuncunun haritada Infinity Gauntlet’i bulması ile değişecek. Infinity Gauntlet’i takarak tahmin edeceğiniz karaktere dönüşen oyuncuyu alt etmek ise hiç de kolay değil. Şanslıyız ki bu ilgi çekici modu deneyimlemek için aylarca beklemek zorunda kalmayacağız.

Thanos karakterini Fortnite ile oyun dünyasına sokmayı Epic Games mi istedi?

Aslına bakarsanız bu fikir ilk olarak Avengers filmlerinin yönetmenleri Joe ve Anthony Russo kardeşler tarafından ortaya atılmış. Entertainment Weekly‘e konuşan Joe Russo, Infinity War filmini düzenledikleri aylar boyunca bazen ara vererek oyun oynadıklarını belirtiyor. Oynadıkları oyun ise tabii ki Fortnite. Bu oyun ile Avengers Infinity War arasında bir bağ oluşturma fikrini akıllarına koyan Russo kardeşler, Epic Games kreatif direktörü Donald Mustard ile konuştuklarında ise doğal olarak olumlu yanıt almışlar. Infinity Gauntlet modu Xbox One, PlayStation 4, PC ve iOS olmak üzere tüm platformlarda oyunculara sunulacak.


Fortnite
Fortnite İnceleme    Haber 


Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın