Tetris Effect, PS4 ve PS VR platformları için duyuruldu

Tetris Effect, PS4 ve PS VR platformları için duyuruldu

Bir Tetsuya Mizuguchi oyunu olduğunu söylesek daha mı yararlı olurdu?

Bir Tetsuya Mizuguchi oyunu olan Tetris Effect, E3 2018 öncesinde Sony tarafından PS4 ve PS VR platformları için duyuruldu. Oldukça anlamlı bir isme sahip olan oyunun adı, bilimsel olarak kanıtlanmış bir fenomenden geliyor. Geliştiriciler, bu fenomenden ve insan zihninden ilham alarak düşünsel gerçeklikte hissetmenize sebep olacak bir Tetris deneyimi ortaya koymuşlar.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tetris Effect PS4 PS VR

Sonbahar aylarında piyasaya sürüleceği duyurulan oyunun henüz kesin bir çıkış tarihi bulunmuyor. Merak etmeyin, elimizdeki bilgiler oyunun ne zaman çıkacağıyla sınırlı değil. Tetris Effect, hayranların seride en çok beğendiği oyun modlarını oyunculara sunacak. Marathon, Ultra ve Sprint gibi bu modların yenilerinin ise E3 2018 sırasında açıklanmasını bekliyoruz. PlayStation Blog üzerinden yapılan resmi paylaşıma göre, oyun tüm bunların yanı sıra yeni geliştirilmiş bir modu da oyunculara sunacak.

Geliştiriciler, oyuncuları fantastik bir dünyada hissettirecek müzikleri ve arka plan elemanlarını özen ile seçmişler. Oyunun belki de en önemli unsuru olan atmosfer, her noktada gözlemleyebileceğiniz ve elle tutulur bir unsur olarak karşınıza çıkacak. Alıştığımız ve beğendiğimiz klasik Tetris deneyiminden bir adım öteye geçerek görsel zenginliğe sahip bir noktaya gelmek özellikle serinin eski hayranları için etkileyici olacaktır.

PS4 ve PS VR için çıkacak olan Tetris Effect, görsel yönden oldukça zengin.

Siz nereden biliyorsunuz diye sormadan önce hemen açıklayalım dilerseniz. Oyunun tanıtım videosunun hiçbir şekilde “CG” içerik bulundurmadığını ve tamamen oyun içi görüntülerden oluşturulduğunu belirtelim. Geliştiriciler tarafından paylaşılan bu bilginin ne kadar etkileyici olduğuna sizler de hemen yukarıdaki tanıtım videosunu izleyerek karar verebilirsiniz. İnsan zihnini ve karanlığın içindeki aydınlığı oldukça güzel bir şekilde işleyen geliştiriciler adeta bir görsel şölen sunmayı başarmış gibi görünüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.