Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ertuğrul Emanet, Editör Yazım tarihi: 28.01.2021

Elon Musk’ın her zaman gündemde olan işlerinden yalnızca biri olan Tesla araçlarının yeni modelleri gün yüzüne çıktı. Model X ve Model S olmak üzere iki farklı araç duyuran şirketin tabii ki burada yeni arabalarının hızını ya da motor gücünü konuşmayacağız. Bizim konumuz yine her zaman olduğu gibi oyun üzerine olacak.

Açıklanana göre bu iki yeni model araçta da 10 teraflopa kadar işleme gücü olan oyun sistemi olacakmış. Halihazırda Tesla araçlarda bulunan Tesla Arcade’e dahil olacak bu sistem, 17 inç’lik bir ekran üzerinde oynanabilecek. Elon Musk’ın araçlarının daha önceki modellerinde de oyun oynanabiliyor olsa da şimdikine göre daha düşük sistem gereksinimli oyunlar çalışabiliyordu. Bundan önce Cuphead gibi oyunları oynayabilirken; yeni açıklanan sistem özelliklerine göre Witcher 3 gibi yapımlar oynanabilecek. (Tabi, halihazırda neredeyse her konsol ve sistemde Witcher 3 oynanabilirken bu denli pahalı bir konsol(!) almaya gerek var mıdır, onu da siz düşünün.)

Henüz yeni Model X ve S’in içindeki oyun sisteminin ögeleri detaylı bir şekilde paylaşılmadı. Aslına bakarsanız sistemin henüz Witcher 3’ü çalıştırıp çalıştıramayacağı da resmi olarak paylaşılmadı. Fakat yaklaşık 6-7 gün önce Elon Musk Twitter hesabından takipçilerine “Tesla’larınızda Witcher 3 oynamak ister misiniz?” diye bir soru yöneltmişti. Bu sorunun üzerinden çok geçmeden de yeni oyun sistemli Tesla’lar duyuruldu. Tüm bunların tesadüf olmadığını düşünüyor ve merakla Tesla’larından Witcher 3 oynanışı paylaşacak insanları bekliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.