Tencent, PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştirici ekibine yatırım yapmış olabilir

Tencent, PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştirici ekibine yatırım yapmış olabilir

PlayerUnknown's Battlegrounds geliştiricileri ise böyle bir şeyin olmadığını belirtiyor.

Dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesi olan Tencent, özellikle Çin’de oldukça aktif bir şekilde çalışıyor. Fakat bu şirket son zamanlarda batı ülkelerine de açılıyor. Bunun örneğini geçtiğimi aylarda görmüştük. Geçtiğimiz gün ise ortaya oldukça heyecan verici bir haber çıktı. Güvenilir kaynaklara sahip bir Çin haber sitesi, Tencent ekibinin PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştirici stüdyosuna yatırım yaptığını açıkladı. Elektronik spor dalında büyümek isteyen Tencent şirketinin, bu yüzden böyle bir yatırım yaptığını açıklayan Çin haber sitesi, ekstra başka bir bilgi de vermedi. Ortaya çıkan bu haberden kısa bir süre sonra ise PUBG geliştirici ekibi bir açıklama yaparak, ortada böyle bir şeyin olmadığını belirtti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG

Polygon ekibi, bahsettiğimiz bu konu hakkında bilgi alabilmek için PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştirici ekibine mail yolu ile ulaştı ve PUBG geliştiricileri ise bu haberlerin sahte olduğunu, ortada böyle bir satın alımın bulunmadığını açıkladı. Zaten bu popüler oyunun geliştirici ekibinin %9 kadarı daha önceden Vivendi tarafından satın alınmıştı, eğer yanlış hatırlamıyorsak. Bir de işin içine Tencent girseydi, muhtemelen ortalık karışacaktı.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer konsol oyunlarından uzakta, PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız sizleri bekliyor. Eğer oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.