Tencent, bir mobil oyun geliştiriciye 90 milyon dolar yatırım yaptı

Tencent, bir mobil oyun geliştiriciye 90 milyon dolar yatırım yaptı

Bu geliştirici ise, War Dragons ile tanıdığımız Pocket Gems.

Bilgisayar teknolojisinin özellikle daha küçük boyuttaki cihazlar üzerinden ilerlemesi, pek çok dengeyi değiştiriyor. Akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlara sahip olan kitlenin yüzdesi her geçen gün artarken, doğal olarak kullanım oranları da yükseliyor. Mobil oyunların şafağı olarak nitelendirebileceğimiz günümüzde, bu piyasada Tencent gibi oldukça büyük şirketler de bulunuyor. Dünya oyun piyasasının yaklaşık %13’üne sahip olan bu şirket, War Dragons ile tanıdığımız Pocket Gems’e 90 milyon dolar yatırım yaptı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tencent

Riot Games, Blizzard ve Supercell gibi büyük stüdyoları elinin altında tutan Çinli teknoloji devi, gözünü mobil piyasada büyümeye dikti. Halihazırda %20’sine sahip olduğu Pocket Gems’e 90 milyon dolarlık çarpıcı bir yatırım yapan Tencent, stüdyonun %38’inin sahibi durumuna geldi. War Dragons gibi 3 boyutlu olarak telefonlarda oynayabileceğiniz oyunların geliştiricisi Pocket Gems, sıralamalarda yükselmeye devam ederken Tencent da bunu kaçırmadı.

Bu yatırım hakkında, “Şirketimiz, stratejik ortağı Pocket Gems ile olan uzun vadeli desteğini tekrar onaylamaktan mutluluk duyuyor.” şeklinde açıklama yapan şirket yetkilileri, mobil piyasada yenilikçi ürünler ortaya koymak istediklerini belirtiyor. Pocket Gems tarafından ise sınırları zorlamaya devam edeceklerine ve en iyinin gelmek üzere olduğuna dair açıklamalar bizlere sunuluyor. Anlaşılan ortada Vivendi ve Ubisoft arasında yaşanan duruma benzer bir karışıklık yok.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.