Telltale Games’in Crowd Play özelliği canlı yayınlar için değilmiş

Telltale Games’in Crowd Play özelliği canlı yayınlar için değilmiş

Ne için o zaman?

Telltale Games geçenlerde yaptığı bir açıklama ile birlikte Batman – the Telltale Series dahil olmak üzere, bundan sonra çıkartacakları tüm oyunlarda bir çoklu oyuncu modunun bulunacağını belirtmişti. Crowd Play olarak isimlendirilen bu özellik, görülen o ki canlı yayınlar için değilmiş. Peki, o zaman ne için?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Crowd Play özelliği, ilk yapılan açıklamalara göre oldukça eğlenceli bir özelliğe benziyordu. En fazla 2 bin kişinin yer alabileceği lobilerde, bu 2 bin kişi, oyunu oynayan kişinin verdiği kararlarda söz sahibi olabiliyordu. 2 farklı mod ile gelen bu özellik, ilk modda seyircilerin sadece fikrini belirtmesini ve final kararın oyuncuda olmasını hedeflerken; ikinci modda ise final kararı da seyircilerin vermesi amaçlanıyordu. Tüm bu özellikleri görünce tabii ki bu modun canlı yayınlar için olduğunu düşünmüştük fakat yanıldık.

Telltale Games yaptığı açıklamada, bu özelliğin aslında sadece 6 ile 12 kadar oyuncu için sağlıklı olduğunu, çoklu oyunculu bir sistemden çok, lokal bir eşli oyun düşündüklerini belirtti. Yani, evimizde 12 arkadaşımız ile Batman – the Telltale Series oynarken, bu 12 arkadaşımız o sistemden oy vererek fikirlerini belirtmeli. Sistemin 2 bin kadar kişiye destek vermesinin sebebi ise firmanın gerçekleştireceği özel sinema salonlarında gerçekleşecek etkinlikler içinmiş.

Canlı yayınlar için bu özelliğin pek uygun olmadığını belirten başarılı firma, yayın ile kendi sistemleri arasında gecikme problemlerinin olabileceğinin de altını çizdi. Ayrıca Crowd Play özelliği, oyunların mobil platformlarında bulunmayacakmış. Sadece PC ve konsol platformlarında bu özelliğin olması isteniyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Kaynak

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.