Telltale Games oyunlarında artık çoklu oyuncu modu bulunduracak!

Telltale Games oyunlarında artık çoklu oyuncu modu bulunduracak!

Bu gelenek Batman: The Telltale Series ile başlıyor.

Minecraft: Story Mode, The Walking Dead ve Game of Thrones oyunları ile tanınan Telltale Games, bundan sonra piyasaya çıkartacağı oyunlarda büyük bir değişikliğe gidiyor ve artık oyunlarına bir çoklu oyuncu modu ekliyor. Bu oyun modunun adı Crowd Play ve bu mod sayesinde önemli seçimlerimizde internetteki rastgele insanların fikirleri önemli bir rol oynuyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bruce_Selina_1920x1080.0

San Diego Comic-Con 2016 sırasında Telltale Games tarafından duyurulan Crowd Play, o duyuru sırasında çok detaylandırılmamıştı ve bizler de bu yüzden pas geçmek istemiştik. Fakat bugün, bahsettiğimiz çoklu oyuncu modu bayağı bir detaylandırıldı. Gelen haberlere göre oyuncu isterse bu modu aktif edebilecek, isterse de kapatıp öyle oyununu oynayacak. Eğer Crowd Play modunu aktif hale getirirseniz, bir URL çıkıyor karşınıza ve bu bağlantı sayesinde insanlar internet üzerinden oyun içerisinde karşınıza çıkan seçimler hakkında fikirlerini belirtebiliyor. Bu fikir belirtme işlemi ise tabii ki oy verme mekaniği ile sağlanıyor. Siz oylanan seçimleri görüyorsunuz, ona göre yolunuza devam edebiliyorsunuz. Fakat böyle dedik diye yanlış anlaşılmasın, son karar yine oyuncuda efendim.

Crowd Play oyuncunun karşısına 2 farklı mod ile çıkıyor. İşte bu iki moddan ilki, hemen yukarıda bahsettiğimiz. İzleyenler, seçimlere oy veriyor fakat son seçim oyuncuda oluyor. Fakat ikinci modda, oyuncunun hiçbir etkisi olmuyor seçimler üzerinde. Her şey izleyenler tarafından kararlaştırılıyor ve final karar da izleyenler tarafından veriliyor. Şimdilik sadece 2,000 izleyiciye kadar destek verebilen bu modda, oyunun canlı görüntülerini göremiyorsunuz. Sadece yazı tabanlı olarak seçimler karşınıza geliyor. Oyunu canlı olarak görememenizin sebebi ise tabii ki gecikmeler, yani ping.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.